Są małżeństwem od ponad 60 lat

  • 10.10.2017, 18:11
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Są małżeństwem od ponad 60 lat
Niezwykła uroczystość odbyła się 6 października w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Państwo Zofia i Zenon Pytli obchodzili 60. rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody. Był to nawet nieco spóźniony jubileusz, bo w świetle prawa są małżeństwem od 61 lat, a ślub kościelny zawarli jeszcze o rok wcześniej.

 

Pani Zofia pochodzi z województwa lubelskiego, pan Zenon z ówczesnego województwa poznańskiego. Przyjechali wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem w 1945 roku do miejscowości Słonowice. Pobrali się w 1956 roku. Wychowali czworo dzieci – jedną córkę i trzech synów. Oboje ciężko pracowali, aby zapewnić byt licznej rodzinie – pan Zenon w świdwińskim Państwowym Ośrodku Maszynowym, a pani Zofia w firmie „Luxpol” i w Urzędzie Gminy. Dwaj synowie byli żołnierzami zawodowymi, obecnie przebywają już na emeryturze. Jeden z synów zmarł 2 lata temu. Doczekali się także dwóch wnuczek i czterech wnuków.

Podczas uroczystości państwo Pytlik odnowili małżeńską przysięgę. Burmistrz Jan Owsiak wręczył im w imieniu prezydenta RP Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz życzył wiele szczęścia na kolejne lata życia.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe