Obchody Dnia Niepodległości

  • 13.11.2017, 09:59 (aktualizacja 13.11.2017 11:53)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Obchody Dnia Niepodległości
            Główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Świdwinie 11 listopada na Placu Konstytucji 3 Maja. Towarzyszyły im inne wydarzenia, podczas których podkreślano znaczenie tej daty dla wszystkich Polaków.

            Już w przededniu święta, 10 listopada na centralnym placu licznie zebrali się uczniowie świdwińskich szkół. Złożyli kwiaty pod pomnikiem i wypuścili setki balonów w barwach białej i czerwonej. Tego samego dnia odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców z okazji Święta Niepodległości. Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu nie zabrakło patriotycznego programu artystycznego, natomiast po południu mieszkańcy Świdwina, jak co roku, zebrali się w zamku na wspólnym śpiewaniu piosenek legionowych i partyzanckich.

 

            Główne uroczystości rozpoczęły się w sobotę 11 listopada przemarszem pocztów sztandarowych spod zamku do Kościoła pw. MBNP, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za ojczyznę. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Konstytucji 3 Maja na niepodległościowy apel pamięci. Kompania honorowa wojska oddała salwę, a delegacje samorządów, organizacji społecznych i różnych instytucji z terenu Świdwina złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na zakończenie odegrano "Rotę" .

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe