ARESZT ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA POLICJANTA

  • 13.11.2017, 10:22
  • KPP w Świdwinie
ARESZT ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA POLICJANTA
Pod koniec października br. podczas interwencji policjant został zaatakowany metalowym prętem. 54-letni mężczyzna został już tymczasowo aresztowany za czynną napaść na policjanta, znieważenia policjanta i uszkodzenie mienia. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło 23 października br. na terenie gminy Sławoborze. Dzielnicowy wykonując czynności służbowe w związku z uszkodzeniem drzwi, udał się do mieszkania 54-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Sławoborze aby wyjaśnić zdarzenie. W trakcie interwencji agresywny gospodarz zaczął mundurowego wyzywać i chcąc pozbyć się funkcjonariusza, sięgnął po metalowy pręt. Zdecydowana reakcja mundurowego doprowadziła do zatrzymania agresora. Zatrzymany, to 54 letni mężczyzna, który dobrze jest znany świdwińskiej policji z uwagi na bogatą przeszłość kryminalną.

Białogardzka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

KPP w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe