Śliska nawierzchnia

  • 6.12.2017, 15:42
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
Śliska nawierzchniaPoranek 4 grudnia br. był bardzo niebezpieczny dla użytkowników dróg publicznych. Po porannej mżawce, która w połączeniu ze zmrożonym asfaltem stworzyła ślizgawkę doszło do wielu groźnych zdarzeń drogowych. Pechowo zakończyła się podróż dla dwóch  pojazdów osobowych oraz ciężarowego w miejscowości Dziwogóra gm. Połczyn-Zdrój. Kierowcy nie opanowali pojazdów na śliskiej nawierzchni skutkiem czego wypadli z drogi. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie zadysponował do zdarzenia zastępy z JRG Świdwin oraz z OSP Połczyn-Zdrój. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Kierowcom aut nic się nie stało. 
W trakcie prowadzenia działań otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 172, w okolicy m. Łeknica (powiat szczecinecki). Kolejne zgłoszenie związane z warunkami zimowymi zaistniało w miejscowości Rąbino. W obu przypadkach strażacy zabezpieczali miejsca zdarzenia oraz kierowali ruchem. We wszystkich działaniach uczestniczyło 7 zastępów PSP i 7 zasępów OSP - 55 ratowników.

 

Tekst : sekc. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: KP PSP Świdwin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe