Pomoc uwięzionym zwierzętom

  • 13.03.2018, 16:30 (aktualizacja 13.03.2018 16:34)
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie
Pomoc uwięzionym zwierzętom
12 marca 2018 r. około godz. 16:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie zostało poinformowane o zwierzętach uwięzionych w przerębli na jeziorze Jurkowo w pobliżu miejscowości Strzmiele gm. Radowo Małe.

Do działań niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy z JRG Łobez. Po dotarciu na miejsce ustalono, że wskutek załamania lodu łania wraz z cielakiem znajdują się w odległości ok 15m od brzegu w przerębli. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do zwierząt poprzez skruszeniu lodu i przemieszczenie zwierząt w stronę brzegu, wydobyciu na ląd a następnie zapewnienie komfortu cieplnego. Po odzyskaniu przez zwierzęta aktywności ruchowej wypuszczono je do pobliskiego lasu.

W działaniach trwających przeszło 4 godziny brały udział 3 zastępy z JRG Łobez oraz patrol policji.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe