środa, 24 kwietnia 2024 17:24
Ważne informacje

Świdwin na Olimpiadzie Ogólnopolskiej w Opolu

W dniach 15-18 czerwca 2017 r. Świdwińska Szkółka Ekologiczno-Wędkarska uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Ozimek 2017.

Szkółkę reprezentowali: Konrad Dembiński, Jakub Klimczak i Bartłomiej Czerniawko. Na Olimpiadę pojechali dzięki pomocy kol. Agnieszki Marczak, która pozyskała fundusze od wielu sponsorów. Na tego typu spotkaniach startują bardzo dobrze wyszkoleni zawodnicy z całej Polski. Świdwińska drużyna startowała w osłabionym składzie, bo bez jednego zawodnika. Wiek Kuby niestety nie pozwolił już, aby Kuba startował w kategorii U14. Ale po mimo braku zawodnika i maksymalnej ilości punktów karnych Bartek i Konrad uplasowali się w klasyfikacji końcowej na 15 miejscu na 18 drużyn startujących. Kuba natomiast startował indywidualnie. W konkurencjach rzutowych do celu bardzo dobrze wypadł Bartek, bo zajął miejsce III niestety stracił je w barażach (dogrywce). Konrad natomiast po mimo 184 pkt. na 200 możliwych znalazł się dopiero na miejscu VII. Największym chyba sukcesem było to, że Bartek zajął w zawodach spławikowych miejsce II a Kuba pechowe IV. Tym razem po raz pierwszy nasz zawodnik wracał z Olimpiady Ogólnopolskiej z pucharem.