Jesienny pobyt nad morzem

  • 29.06.2017, 11:29
  • Remigiusz Warcholski
Jesienny pobyt nad morzem
Morze Bałtyckie, jak i każdy inny region naszego pięknego kraju, bez wątpienia ma swoich wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Wiadomo, że nie zawsze tutaj (jak i wszędzie indziej!) można trafić na idealną pogodę, więc ci, którzy przyjeżdżają nad Bałtyk latem, muszą być przygotowani na absolutnie każdą opcję.

Morze Bałtyckie, jak i każdy inny region naszego pięknego kraju, bez wątpienia ma swoich wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Wiadomo, że nie zawsze tutaj (jak i wszędzie indziej!) można trafić na idealną pogodę, więc ci, którzy przyjeżdżają nad Bałtyk latem, muszą być przygotowani na absolutnie każdą opcję. Czy pobyt nad morzem w okresie letnim to naprawdę tak doskonały pomysł? Nie da się ukryć, że właśnie wtedy jest prawdziwy ścisk, a parawany zasłaniają każdy centymetr plaży. Bez dwóch zdań nie ma też mowy o tym, aby odpoczywać w ciszy i spokoju. Wobec tego wszystkiego całkiem interesującą opcją wydaje się pobyt nad polskim morzem poza sezonem, bo można wówczas rozkoszować się jego urokiem bez przeszkód. Kiedy dokładnie? Na przykład jesienią…

Jurata zaprasza

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego jest długa, wyjątkowo urozmaicona i nie brakuje na niej miejsc wartych odwiedzenia. Turyści szczególnie mocno upodobali sobie Mierzeję Helską. Nic dziwnego - z jednej strony cieplejsze wody Zatoki Puckiej, idealnie nadające się do uprawiania takich sportów wodnych jak windsurfing czy kitesurfing, a z drugiej strony majestatyczny Bałtyk i piękne, szerokie plaże. Jedną z miejscowości, do których tłumnie przybywają miłośnicy polskiego wybrzeża jest Jurata. Kurort ten od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród polskich turystów, ale również tych granicznych.

Bursztynowa księżniczka czeka…

Jurata – jeśli wierzyć romantycznym legendom, nazwa miejscowości pochodzi od imienia pięknej morskiej księżniczki, która zakochała się w zwykłym rybaku. Jej ojciec nie był zachwycony tym faktem i ze złości zburzył bursztynowy pałac Juraty. Jego resztki, w postaci bałtyckiego złota, czyli bursztynu, można do dzisiaj zbierać na plaży…. Z racji tego, że najwięcej bursztynów znaleźć można po sztormach, które Bałtyk nawiedzają najczęściej jesienią czy zimą, warto właśnie wtedy pojechać w ten region kraju.

Wypoczynek w luksusie

Dużym plusem przyjazdu na Hel po sezonie jest to, że zdecydowanie zwiększa się komfort wypoczywania. Nie ma ścisku na ulicach, plaże są puste, zachęcają do spacerów i wdychania dobroczynnego jodu. Hotel na Helu jakim jest Bryza Resort & SPA, bez względu na porę roku, jest tak samo luksusowy i zapewnia gościom relaks na najwyższym poziomie. Komfortowe pokoje, smaczne jedzenie, bogata oferta spa i przede wszystkim niesamowite położenie tuż nad brzegiem morza – czego chcieć więcej!

 

Artykuł sponsorowany

Remigiusz Warcholski
Podziel się:

Pozostałe