Chóry zaśpiewały w zamku

  • 1.08.2017, 16:37 (aktualizacja 01.08.2017 16:43)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Chóry zaśpiewały w zamku
W sobotę 22 lipca 2017 r. po kilku latach przerwy znowu zawitali do świdwińskiego zamku uczestnicy tegorocznej Polonijnej Akademii Chóralnej, której wieloletnim dyrektorem artystycznym jest prof. Przemysław Pałka.

Przed zgromadzoną w sali widowiskowej publicznością zaśpiewały trzy zespoły chóralne „Cantus Cordis” z Mińska pod dyrekcją Janiny Chwalko, „Ojczyzna” pod dyrekcją prof. Elżbiety Wtorkowskiej i warsztatowy chór Akademii „Repeticio” pod dyrekcją Aleksandry Pałki.

Koncert odbył się dzięki wspólnym działaniom Burmistrza Jana Owsiaka, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem, Stowarzyszenia Wspólnota Polska z siedzibą w Koszalinie, dyrektora Świdwińskiego Ośrodka Kultury p. Bolesława Kurka, p. Anny Teresińskiej i p. Mieczysława Kostura prezesów lokalnych Towarzystw Kresowych.

Mamy nadzieję, że sobotni koncert pozwoli na wznowienie corocznych lipcowych spotkań zamkowych z chórami polonijnymi, wszak dla miejscowych Kresowian był to zawsze wzruszający powrót do lat dziecięcych.

Podobnie było i tym razem, kiedy połączone chóry pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki zaśpiewały znaną wszystkim rozsianym po świecie Polakom pieśń „Podajmy sobie dłonie”.

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe