DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO

  • 1.08.2017, 16:49
  • KPP Świdwin
DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO
W miniony weekend policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie dozwolonej prędkości.


Policjanci ze świdwińskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas weekendu policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie miasta i powiatu świdwińskiego. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkością, ale również na tych którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

W ramach prowadzonych działań policjanci ze świdwińskiej drogówki nałożyli 57 mandatów karnych dla piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu. 

KPP Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe