Wypadki w powiecie

  • 1.08.2017, 16:54
  • PSP Świdwin
Wypadki w powiecie
    W dniu 28.07.2017 r. o godzinie 13:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie wpłynęła informacja  o znajdującym się samochodzie ciężarowym w rowie w obrębie miejscowości Sękorady (gm. Połczyn -Zdrój).

    Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy  znajduje się na jezdni, a przyczepa, na której znajdowało się drzewo (odcinki 3 m) częściowo zjechała do przydrożnego rowu.

    Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu, podstemplowaniu przechylonego ładunku na samochodzie. Drzewo pozostałe na jezdni zostało zabrane przy pomocy sprzętu należącego do właściciela na inny pojazd.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 15 strażaków i 2 policjantów.

 

    W dniu 31 lipca 2017 r. o godz. 15:23 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Przyrowo. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Świdwinie oraz dwa zastępu z OSP Połczyn–Zdrój.

W wypadku uczestniczyło 5 osób, dwie z nich zostały przetransportowane przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Połczynie-Zdroju.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, usunięciu płynów eksploatacyjnych i pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Akcja trwała 3 godziny, udział w niej brało 17 strażaków, 3 ratowników medycznych i 2 policjantów.

 

zdjęcia : JRG Świdwin
 

PSP Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe