Powakacyjne spotkanie kresowiaków

  • 19.09.2017, 17:37
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Powakacyjne spotkanie kresowiaków
14 października w holu zamku spotkali się członkowie Towarzystw Kresowych Wilna i Lwowa oraz pracownicy Świdwińskiego Ośrodka Kultury.

 

Ten miły wieczór uświetniła swym przybyciem Przewodnicząca RP – Danuta Malitowska, która zaprosiła do udziału w najbliższych imprezach kulturalnych organizowanych przez powiat.

Przewodniczący Towarzystw – Anna Teresińska i Mieczysław Kostur przedstawili program działania na najbliższe miesiące. W październiku odbędzie się  - ”Konkurs poezji i piosenki lwowskiej”, w listopadzie - ”Wieczór pieśni legionowych i partyzanckich” oraz udział we mszy św. z okazji święta MBO, a także spotkanie andrzejkowe. Pracę w r. 2018 zainaugurujemy „Wieczorem kolęd i pastorałek” oraz spotkaniem opłatkowym. Zostały też wręczone formularze na kartę seniora.

Popołudnie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy podzielili się wrażeniami z wakacji, umilili czas wspólnym śpiewaniem znanych z młodości piosenek kresowych i biesiadnych, a sił i werwy nabierali podczas konsumpcji grillowanych kiełbasek, kanapek ze smalcem i ogórkiem oraz napojów.

Organizatorzy spotkania dziękują p. Dyrektorowi Świdwińskiego Ośrodka Kultury – Bolesławowi Kurkowi, właścicielce „Zamkowej” - p. Dorocie Wojtanowskiej, kierownikowi biblioteki - p. Teresie Ludwikowskiej, kierownikowi administracyjnemu - p. Andrzejowi Wariance za wszechstronną pomoc w organizacji imprezy.

                                                                                                                Do spotkania w październiku.

                                                                                                                                    Anna Teresińska

 

Na zdj. od lewej: M. Kostur, W. Nowak, D. Malitowska, A. Teresińska, B. Radzikowska, K. Gaweł.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe