10. Jubileuszowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet i Mężczyzn

  • 3.10.2017, 17:51
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
10. Jubileuszowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet i Mężczyzn
Świdwińskie szczypiornistki zaliczyły kolejny bardzo udany występ na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Tym razem organizatorem Jubileuszowego Turnieju był Handball Nowogard. Rozgrywki odbywały się w miniony weekend w Rewalu.


 

Echa turnieju będą rozbrzmiewać jeszcze przez długi, długi czas, a to za sprawą fantastycznego pokazu handballu, doskonałej organizacji turnieju i niezwykle bogatego w nagrody i emocje uroczystego wręczenia nagród. Jubileusz godny mistrzów, uczczony z handballową rodziną z całej Polski.

 

Do Rewala zjechało aż 14 zespołów kobiet i mężczyzn: Skra Warszawa, Zgoda Ruda Śląska, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, AZS Koszalin, Relax Świdwin, Tęcza Kościan, MKS Wieluń, Szczypiorno Kalisz, Górnik Złotoryja, Pogoń Zabrze, Gwardia Koszalin, Pabiks Pabianice, Handball Nowogard. Panie rywalizowały systemem każdy z każdym, panowie najpierw w grupach, następnie w meczach o miejsca. Ze względu na bardzo dużą liczbę meczów czas gry musiał zostać nieco skrócony, jednak fakt ten dodawał jeszcze większego smaczku rywalizacjom. Każda drużyna musiała udowodnić, że potrafi grać pod presją, bowiem najmniejszy nawet błąd mógł zostać wykorzystany przez przeciwnika i wykluczyć z gry o podium. Na brak emocji nie można więc było narzekać. Zacięte rywalizacje do ostatnich sekund, piękne parady w bramce, efektowne rzuty i pokaz gry w obronie to najkrótsza charakterystyka wszystkich meczów.

 

Świdwińskie szczypiornistki rozegrały pięć bardzo zaciętych spotkań, dwa z nich wygrywając, jedno remisując i ponosząc dwie porażki co w ostatecznym rozrachunku dało miejsce tuż za podium, czwarte.

 

Niezwykle cieszy fakt, iż do zespołu Relax Świdwin powędrowały aż dwie nagrody indywidualne – Ewa Wyganowska została Królową Strzelców całego turnieju, Anna Piechocka została wyróżniona za grę w zespole Relax Świdwin.

 

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

1. Skra Warszawa

2. Pogoń Szczecinek

3. AZS Koszalin

4. Relax Świdwin

5. Zagłębie Lubin

6. Zgoda Ruda Śląska

 

Mężczyźni:

1. Handball Nowogard

2. Tęcza Kościan

3. Gwardia Koszalin

4. Górnik Złotoryja

5. Pogoń Zabrze

6. Pabiks Pabianice

7. Szczypiorno Kalisz

8. MKS Wieluń

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe