Kolejne boisko powstanie w przyszłym roku

  • 3.10.2017, 17:58 (aktualizacja 03.10.2017 18:02)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Kolejne boisko powstanie w przyszłym roku
Obecny rok szkolny rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 1 otwarciem nowego boiska. Wygląda na to, że w przyszłym roku powody do radości będą mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Tam również powstanie boisko.  

 

            Miasto Świdwin za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania złożyło w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wniosek o dofinansowanie przebudowy boiska przy Publicznym Gimnazjum nr 1 (które niedawno w związku z reformą oświaty zamieniono na Szkołę Podstawową nr 4). Wniosek ten uzyskał akceptację, a to oznacza, że inwestycja zostanie w dużym stopniu sfinansowana z pieniędzy zewnętrznych. Jej koszt oszacowano na 239 tysięcy 181 zł 42 grosze, natomiast dotacja ma wynieść 63,63 procenta, czyli 152 tysiące 191 złotych. Umowa została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Przebudowę zaplanowano na przyszły rok, a jej zakończenie na sierpień, co oznacza, że najprawdopodobniej inwestycja zostanie oddana na inaugurację przyszłego roku szkolnego.

            Przy SP4 istnieje wprawdzie boisko, ale znajduje się w kiepskim stanie. Zostanie gruntownie przebudowane, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Ogólna powierzchnia poddana przebudowie wynosi 990 m2. Zakres prac obejmuje między innymi:  demontaż i utylizację elementów wyposażenia, montaż korytek betonowych zabezpieczonych kratką ze stali ocynkowanej odwadniających boisko, wykonanie studzienki i odprowadzenie wody z płyty boiska do istniejącej kanalizacji deszczowej, montaż krawężników wzdłuż zachodniego i północnego boku boiska, miejscowe frezowanie powierzchni boiska, czyszczenie nawierzchni boiska, impregnacja nawierzchni asfaltobetonowej, położenie nawierzchni poliuretanowej, malowanie linii boiskowych oraz montaż wyposażenia rekreacyjnego i inne.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe