Uczyli się historii od jej świadków

  • 10.10.2017, 18:08
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Uczyli się historii od jej świadków
Spotkanie upamiętniające wybuch II Wojny Światowej odbyło się 5 października w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rzepczynie. Zgromadziło kombatantów i  samorządowców z powiatu świdwińskiego oraz podopiecznych tej placówki.

 

Spotkanie zorganizowało Starostwo Powiatowe przy współudziale samorządów lokalnych z terenu powiatu, w tym Miasta Świdwin. Zaproszono na nie ostatnich żyjących świadków dramatycznych wydarzeń historycznych sprzed kilkudziesięciu lat. Znaleźli się wśród nich między innymi kombatanci, którzy walczyli podczas wojny, ludzie zesłani na przymusowe roboty do Niemiec, ofiary masowych zsyłek na Syberię w latach 40, osoby, które urodziły się podczas wojny lub były wówczas małymi dziećmi i inni. Powojenne losy rzuciły ich do powiatu świdwińskiego, gdzie są zrzeszeni obecnie w różnych organizacjach.

Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie przygotowali program artystyczny „Lekcja z Września” nawiązujący do wybuchu II Wojny Światowej. Jeden z kombatantów wspominał swoje wojenne losy, a każdy z zaproszonych gości został wyczytany z imienia i nazwiska. Goście mieli okazję zwiedzić pałac w Rzepczynie i zapoznać się z pracą ośrodka. 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe