O krok od tragedii

  • 17.10.2017, 15:29 (aktualizacja 20.10.2017 11:49)
  • KPP w Świdwinie
O krok od tragedii

Policjanci z ruchu drogowego ze Świdwina, w trackie służby ugasili palący się autobus szkolny. Sytuacja ta pokazuje, że policjanci dzięki czujności i szybkiej reakcji nie dopuścili do tragedii.
W piątek 13 października br. policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Świdwinie w czasie służby, na drodze wojewódzkiej nr 163 w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zauważyli przejeżdżający autobus szkolny z którego wydobywał się ogień.

Policjanci natychmiast udali się za autobusem celem jego zatrzymania i ewakuacji pasażerów. Z uwagi na duże zadymienie kierowca autobusu z którego wydobywały się czarne kłęby dymu, początkowo nie widział sygnałów świetlnych. Jednakże po przejechaniu krótkiego odcinka drogi, kierujący na polecenie policjantów zatrzymał się, gdzie nastąpiła natychmiastowa ewakuacji ośmiorga dzieci i opiekunki. Policjanci wraz z kierowcą autobusu przystąpili do gaszenia pojazdu.

Dzieciom, opiekunce i kierowcy na „szczęście„ nic się nie stało. Po zakończonej akcji gaszenia autobusu dzieci mogły już bezpiecznie wrócić do domów.

Gratulujemy naszym kolegom postawy godnej naśladowania i życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym!

KPP w Świdwinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
grzegorz
grzegorz 22.10.2017, 14:51
od razu poczulem sie bezpieczniej

Pozostałe