Łączy nas rzeka Rega 

  • 7.11.2017, 14:30
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Łączy nas rzeka Rega 
21.10.2017 mieszkańcy Świdwina i Łobza odwiedzili Trzebiatów -  miasto, z którym łączy nas wspólna rzeka – rzeka Rega.

 

Podczas wycieczki zwiedzili Muzeum w Pałacu nad Młynówką, dzieci wzięły udział w warsztatach robienia pierników norbertańskich, następnie wraz z przewodnikiem zobaczyli najciekawsze miejsca w mieście – Kościół Mariacki, Rynek, kamienicę ze słynnym rysunkiem słonia, Basztę Kaszaną. Uczestnicy wycieczki poznali legendy związane z miastem np. legenda o kaszy, dowiedzieli się dlaczego słoń stał się symbolem miasta, a także dowiedzieli się, jak ważną rolę odegrała rzeka Rega w historii miasta.

Następnie w Trzęsaczu, w Multimedialnym Muzeum na Klifie,  usłyszeli legendę o syrenie Zielenicy oraz poznali historię kościoła św. Mikołaja, którego ruiny  można oglądać do dziś.

Organizatorem wycieczki było świdwińskie biuro podróży CroDea Travel.

Relację z wycieczki można zobaczyć na stronie: 

http://crodeatravel.pl/wycieczka-trzebiatowa-trzesacza-relacja/

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe