piątek, 19 kwietnia 2024 02:31
Ważne informacje

Udane występy siłaczy

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportów Siłowych „Świt” Świdwin odnotowali w październiku udane starty w Mistrzostwach Polski.

W dniach 06-08.10.2017 roku w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 i 23 oraz Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym (przysiad, wyciskanie leżąc, martwy ciąg), w których  to znakomicie spisały się zawodniczki reprezentujące klub ze Świdwina.

Startująca w kategorii 52 kg juniorka do lat 18 Julia Kobierecka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski uzyskując wynik 247,5 kg (85/47,5/115), natomiast startująca w kategorii seniorek +84 kg Joanna Kruk zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski z wynikiem 290 kg(105/52,5/132,5 ).

Październik okazał się pomyślnym miesiącem również dla zawodników startujących w VII Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16, 18, 20,23  oraz seniorów w wyciskaniu leżąc klasycznym, które odbyły się w dniach 28-29.10.2017 roku w Chorzowie.

Udanie rozpoczął starty w mistrzostwach Junior do 16 lat kategoria 66 kg Michał Marcinkiewicz, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z wynikiem 92,5 kg.

Drugi debiutant, Kamil Włodarczyk, uplasował się na punktowanym 6.miejscu z wynikiem 97,5 kg startując w kategorii junior 18 lat waga do 74 kg.

Późnym wieczorem  pierwszego dnia zawodów wystartował w kategorii weteranów 50-59 lat  waga do 74 kg Zbigniew Hodowaniec zdobywając swój 10. tytuł Mistrza Polski wynikiem 122,5 kg.

W niedzielę do bojów przystąpił najcięższy zawodnik reprezentujący klub „ Świt” Świdwin Adrian Lis startujący w juniorach do 20 lat kategoria +83 kg. W pierwszym podejściu ciężarem 190 kg poprawił rekordy Polski w kategorii +125 kg juniorów do 20 i do 23 lat natomiast trzecim podejściem 205 kg zdobył tytuł Mistrza Polski, a zarazem został najsilniejszym juniorem do lat 20 VII Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Klasycznym.