Wycieczka do Koszalina i Darłowa

  • 9.11.2017, 09:21
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Wycieczka do Koszalina i Darłowa
            Kolejny raz na podsumowanie rocznej działalności kół turystyczno – krajoznawczych odbyła się wycieczka autokarowa. Wzięła w niej udział 50 – osobowa grupa członków PTTK - uczniów i opiekunów kół.

Trasa wiodła przez dwa szczególnie zasłużone w historii naszego regionu miejsca - Górę Chełmską na obrzeżach Koszalina i Darłowo. Wyjazd przygotował i poprowadził prezes Oddziału – A. Janas. W wyjeździe wzięli udział turyści z SP Brzeżno, SP 2 Świdwin, SP Bierzwnica, SOSW Sławoborze, ZSR Świdwin, Gimnazjum Świdwin.

            Góra Chełmska to miejsce kultu religijnego od czasów pogańskich. Po latach zapomnienia wraca do łask. Obecnie trwa proces przywracania dawnej świetności. Zobaczyliśmy wieżę widokową, piękny park oraz kapliczkę poświęconą przez Jana Pawła II w 1991 roku. W Darłowie czekał na nas przewodnik, który przez kilka godzin oprowadzał nas po atrakcjach miasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pięknego Zamku Książąt Pomorskich z niezwykle ciekawą historią. Centrum miasta to rynek z ratuszem, fontanną – pomnikiem rybaka. Byliśmy w kościele Mariackim z 60-metrową wieżą oraz w urokliwym kościółku św. Gertrudy. Pobyt zakończyliśmy w dzielnicy nadmorskiej Darłówku. Widzieliśmy brzeg morski, port rybacki i handlowy, latarnię morską oraz most zwodzony.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe