Zakończenie działań ,,amazonek ''w ramach zadań publicznych

  • 23.11.2017, 08:39
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Zakończenie działań ,,amazonek ''w ramach zadań publicznych
Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka w ramach realizowanego zadania publicznego powierzonego przez Urząd Miasta Świdwin zrealizowały w 2017 roku kilka zadań.  

 

W dniu 9 czerwca 2017 zorganizowały warsztaty z Panią Psycholog Magdaleną Kawczyńską pt. ,,W trosce o zdrowie''. W spotkaniu wzięły udział członkinie Stowarzyszenia borykające się z trudami choroby nowotworowej. Tematy spotkań dotyczyły psychologicznych aspektów zdrowia i choroby, pojęcia  zdrowia psychologicznego i strategii radzenia sobie z nim  oraz procesy emocjonalne w życiu człowieka,  motywacji oraz komunikacji interpersonalnej w chorobie. Było to duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą i pozwoli odzyskać siłę psychiczną. Dodatkową pomocą były indywidualne zajęcia terapeutyczne odbywające się od czerwca do listopada, z których korzystały członkinie Stowarzyszenia.

            Kolejnym działaniem projektu były zajęcia aquaaerobiku na basenie „Relax” pod okiem pani instruktor Agaty Pawłowskiej. Ćwiczenia ruchowe pozytywnie wpłynęły na motorykę i fizjologię człowieka. Rehabilitacja  w wodzie miała na celu poprawić i utrzymać  sprawności fizyczną uczestników. W zadaniu realizowanych od września do listopada brały udział członkinie Stowarzyszenia i osoby niepełnosprawne.

Projekt był zrealizowany w ramach zadania publicznego z Ochrony i promocji zdrowia. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizowanie spotkań rekreacyjno-edukacyjnych oraz podejmowanie działań prozdrowotnych, ”W trosce o zdrowie” z Urzędu Miasta Świdwin umowa nr OZKS.032.12.2017.

Zadania zrealizowane z środków Zarządu Powiatu Świdwińskiego

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka zorganizowały 27 maja 2017 r. VI Marsz Nordic- Walking Amazonek. Udział w Marszu  wzięły 4 zaprzyjaźnione  kluby spoza Powiatu Świdwińskiego. Przyjechały Amazonki z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina oraz goście zaproszeni. W otoczeniu przepięknych świdwińskich lasów, zachwycając się urokiem pachnącej o tej porze przyrody, maszerujące z kijkami Amazonki  pokonały  trasę  ok. 7 km i dotarły nad jezioro Bukowiec.

W zakresie tego zadania w dniu 10.11.2017r do Świdwina przyjechał lekarz Michał Piotrowiak, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, który wygłosił prelekcję na temat „Rekonstrukcja piersi ostatnim i nieodłącznym etapem procesu leczenia i powrotu do zdrowia kobiet po mastektomii”. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać nowoczesne metody techniki chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej zastosowanej u kobiet po mastektomii, zapoznać się z dokumentacją fotograficzną pokazującą efekty przed i po zabiegu. Lekarz prowadzący spotkanie udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych.

Projekt zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia z Zarządu Powiatu Świdwińskiego  pt. „Daj szansę zdrowiu” zgodnie  z  umową  SO.524.2.9.2017  z dnia 11.04.2017r.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe