50 biegów parkrun za nami

  • 30.11.2017, 09:47
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
50 biegów parkrun za nami
Od blisko roku, a dokładnie od 50 tygodni w każdą sobotę o godzinie 9 na ul. Połczyńskiej, spotykają się miłośnicy biegania, którzy pokonują dystans 5 km w ramach inicjatywy parkrun.

Zawsze tu można spotkać kolorowo ubranych biegaczy i wolontariuszy w żółtych kamizelkach, którzy zabezpieczają bieg pod względem organizacyjnym. W systemie w lokalizacji parkrun Świdwin mamy już zarejestrowane blisko 250 osób, a w każdą sobotę biega nas średnio 30-40 osób.

Najważniejszym elementem istnienia parkrun jest jej dobrowolność, społeczny  wolontariat i brak jakichkolwiek opłat. Parkrun to nie wyścig, a forma sportowej aktywności. Dystans 5 km z pomiarem czasu można pokonać biegnąc, truchtając, maszerując z kijkami lub bez, z dziećmi w wózkach lub z pieskiem. Jedynym warunkiem uczestnictwa w parkrun jest jednorazowa rejestracja w systemie i przyjście na bieg z wydrukowanym kodem indywidualnym. Jeżeli nie możesz biegać lub nie masz ochoty lub zdrowia na bieganie, możesz pomagać w ich organizacji jako wolontariusz.

Mimo, że odbył się już 50 bieg, świętowanie odkładamy do 9 grudnia, kiedy minie dokładnie rok istnienia parkrun w Świdwinie. Start i meta urodzinowego biegu odbędzie się wyjątkowo przy basenie, tak, by po biegu wypić herbatę i zjeść tort urodzinowy w sali Hoteliku Świdwin. Dla porządku najważniejsze statystyki 50 edycji biegu parkrun Świdwin: w sobotę 25.11.2017r. wystartowało 36 biegaczy, na starcie powitaliśmy dziś po raz pierwszy gości z zaprzyjaźnionej lokalizacji parkrun Szczecin: Agatę i Łukasza. Odnotowano pięć rekordów życiowych. Gratulacje!!! Bawiliśmy się w bieganie dzięki pracy 13 wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za zabezpieczenie biegu. I ciekawostki z 50 edycji biegu, swoje święto czyli 10 bieg parkrun zaliczyła Karolina GUTOWSKA i z tej okazji otrzymała dyplom i brawa od biegaczy. Z panów pierwszy dziś przybiegł na metę Łukasz GOLIŃSKI; z pań Agata KAMIŃSKA ze Szczecina. Gratulacje!

Parkrun Świdwin w liczbach: bieganie rozpoczęliśmy 10 grudnia 2016 r. od tego czasu 197 uczestników ukończyło 1600 parkruny, których łączna długość wynosiła 8 000 km, w tym odnotowano 345 nowych rekordów osobistych. Zapraszamy na kolejny parkrunswidwin #51 2 grudnia 2017r. Komplet wyników biegu #50 tradycyjnie na stronie: http://www.parkrun.pl/swidwin/rezultaty/ostatnierezultaty/ Przypominam i zapraszam na 1 urodziny parkrun Świdwin 9 grudnia 2017r., start i meta przy Parku Wodnym Relax.

W załączeniu zdjęcia autorstwa Franciszka Czarnego, Łukasza Gołucha i Stanisława Makowskiego. Więcej info do poczytania na stronach:www.parkrun.pl/swidwin lub na stronie FB www.facebook.com/parkrunswidwin.

 

Koordynator parkrun Świdwin

Wiesław Gasek

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe