„Nauczyciel na Medal” - Alicja Dadacz

  • 20.12.2017, 21:32 (aktualizacja 20.12.2017 21:34)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
„Nauczyciel na Medal” - Alicja Dadacz
Piękną, trudną i często niedocenianą jest praca pedagogiczna. Tym większą radością dla nauczyciela jest każde słowo uznania i potwierdzenie słuszności obranego kierunku pracy – takim potwierdzeniem jest również przeprowadzanym w województwie zachodniopomorskim plebiscyt Głosu Dziennika Pomorza „Nauczyciel na medal”.

 

Rokrocznie plebiscyt promuje najaktywniejszych i najpopularniejszych nauczycieli naszego województwa. Podczas towarzyszącej akcji konferencji wręczone zostały medale w kategoriach: nauczyciel klas I – III, nauczyciel klas IV – VII i gimnazjum oraz nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych.

Miło nam poinformować, że podczas uroczystej gali, która miała miejsce 7 grudnia 2017 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się pani Alicja Dadacz – nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie. Nasza koleżanka znalazła się w ścisłej czołówce osiągając 1.miejsce – było ono wynikiem głosowania przeprowadzonego wśród rodziców i rodzin uczniów naszej szkoły. Pani Alicja jest osobą kompetentną. W swojej pracy stara się zawsze sięgać po nowe rozwiązania, chętnie aranżuje działania w których może uczestniczyć całe grono pedagogiczne. Jest osobą pogodną i życzliwą.

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy tak prestiżowego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów tak w pracy pedagogicznej, jak i życiu prywatnym.

Katarzyna Kupiec PSP

 

· Jakiego przedmiotu Pani uczy?

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, obecnie wychowawczynią klasy 3 ,,b". Prowadzę również w szkole logopedię i zajęcia rewalidacyjne.

· Jakie studia/kursy Pani ukończyła?

Na Uniwersytecie Szczecińskim ukończyłam: edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, logopedię, oligofrenopedagogikę, zdobyłam kwalifikacje pedagoga szkolnego. Obecnie kończę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wychowanie fizyczne.

· Od ilu lat pracuje pani w zawodzie, a od ilu w obecnej szkole?

Pracuję od 4 lat w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie, a od 5 w zawodzie nauczyciela.

· Co zadecydowało o wyborze Pani drogi zawodowej?.

Od zawsze wiedziałam, że chce pracować w zawodzie nauczyciela. Jest to spełnienie marzeń z dzieciństwa.

· Jaki udaje się Pani zjednać zaufanie i sympatię dzieci?

Buduje pozytywne relacje oparte o zaufanie i życzliwy uśmiech. Staram się wykonywać zawód w którym pracuję najlepiej, jak tylko potrafię. Każde dziecko jest dla mnie wyjątkowe i ważne. Na lekcjach z dziećmi ciężko pracujemy, ale również żartujemy i bawimy się. Myślę, że zachowanie równowagi, w której jest czas naukę i zabawę stanowi klucz do serc małych dzieci.

· Czy praca w charakterze nauczyciela daje Pani poczucie satysfakcji?

Od dzieciństwa marzyłam o pracy nauczyciela. Już jako mała dziewczynka samodzielnie robiłam z zeszytów dzienniki, sadzałam wszystkie miśki i prowadziłam z nimi lekcje. Pod choinką znajdowałam długopisy, dzienniki, tablicę kredową i inne akcesoria, dzięki którym mogłam wcielać się w rolę nauczycielki. Śmiało mogę napisać, że jestem nauczycielem z powołaniem :)

 

· Jakie są najlepsze strony pracy nauczyciela?

Uśmiech, szczera życzliwość, radość i pozytywne uczucia dzieci. Jesteśmy z nimi w dobrych i złych chwilach. Widzimy gdy wypadają im pierwsze zęby, nawiązują nowe przyjaźnie, spełniają swe marzenia. Codziennie rozwijają skrzydła, które my nauczyciele pielęgnujemy. Jest to niezwykłe, móc w tym uczestniczyć.

· Co uważa Pani za swój dotychczasowy największy sukces zawodowy?

Szczerą więź jaką zbudowałam ze swoimi uczniami. Wiem, że gdy staną się dorosłymi ludźmi i spojrzą na nasze zdjęcia z czasów szkolnych będą miło wspominać wspólnie spędzone chwile, wycieczki, zajęcia i naukę.

· Kto jest dla pani autorytetem/wzorem do naśladowania?

Moim autorytetem i pedagogiem do którego zawsze się odwołuję jest Janusz Korczak. Jego nauki pedagogiczne są ponadczasowe i do dnia dzisiejszego korzystamy z poglądów, które wygłaszał. Cenią jego zaangażowanie, miłość do dzieci, bezinteresowność i życzliwość. Uważam, że jego osobowość i postępowanie jest wzorem do naśladowania.

· Jak Pani odpoczywa po ciężkim dniu pracy?

Po ciężkim dniu pracy lubię czytać książki. Z chęcią siadam w ulubionym fotelu, przykrywam się kocykiem, pijąc dobrą herbatę czytam wiele godzin.

· Czy nominacja w konkursie „Nauczyciel na medal” była dla Pani zaskoczeniem?

Nominacja w konkursie „Nauczyciel na medal” była dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że zostanę wyróżniona w ten sposób. Cieszę się, że rodzice moich uczniów wspierali mnie przez cały czas trwania plebiscytu. To dzięki nim mogę czuć się tak doceniona. W toku głosowania trzymali za mnie również mocno kciuki Pani Dyrektor Izabella Starzyńska oraz moje koleżanki z pracy oraz rodzina. Wszystkim serdecznie dziękuję!

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe