Rok pod znakiem inwestycji

  • 20.12.2017, 21:48 (aktualizacja 20.12.2017 21:50)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Rok pod znakiem inwestycji
Dobiegający końca rok 2017 obfitował w ważne dla mieszkańców inwestycje.  

Niewątpliwie największą z nich była przebudowa ulic 3 Marca i Kościuszki. Trwała przez kilka miesięcy, wiązała się z wieloma uciążliwościami dla użytkowników, jednak efekt był wart oczekiwania. Zmodernizowano kanalizację deszczową na obu ulicach, co znacznie poprawiło odprowadzanie wód opadowych. Na to zadanie miasto Świdwin otrzymało dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -2020.

Przy okazji zmodernizowano nawierzchnię obu ulic. Na ulicy 3 Marca po wykonaniu „deszczówki” położono nowe chodniki ze starobruku, krawężnik betonowy zastąpiono kamiennym, pas postojowy wydzielono z pasa jezdni i wykonano z kostki betonowej, a pas jezdni o szerokości 3,5 metra wykonano z masy bitumicznej. Podwyższenie skrzyżowania ulic 3 Marca z Popiełuszki spowolniło ruch samochodowy z obydwu stron, wykonano zatokę autobusową z kostki kamiennej.

Na ulicy Kościuszki po zakończeniu kanalizacji deszczowej położono chodniki z kostki betonowej polbruk, wymieniono krawężniki, położono nową nawierzchnię asfaltową, na której wydzielono znakami poziomymi miejsca postojowe dla samochodów. Na obydwu ulicach zainstalowano nowe oświetlenie. Koszt powyższych zadań inwestycyjnych wyniósł ponad 4 miliony 600 tysięcy złotych.

Powody do zadowolenia mają także uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1. W roku 2017 otrzymali nowe boisko z poliuretanową nawierzchnią, przystosowane do uprawiania piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Koszt wykonania wyniósł około 300 tysięcy złotych. Miasto sfinansowało tę inwestycję z własnego budżetu.

Latem przebudowano ulicę Łączną od skrzyżowana ze Słowiańską do Grodzkiej. Wykonano na niej nawierzchnię z kostki polbruk a także przejścia dla pieszych oraz parking. Koszt wyniósł ponad 466 tysięcy złotych. W grudniu natomiast dobiegła końca przebudowa ulicy Łąkowej, na której kosztem 233 tysięcy złotych położono nawierzchnię z mieszanki mineralno – bitumicznej na powierzchni 1600 metrów kwadratowych. Warto przypomnieć, że Łąkowa była już remontowana w roku 2010. Obecnie dokończono tę część ulicy, której nie objęła ówczesna inwestycja.

Obecnie trwają kolejne inwestycje – remont budynku przy ulicy Drawskiej 10 z przeznaczeniem na mieszkania socjalne (przy wsparciu finansowym z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego), budowa separatorów zapobiegających dostawaniu się zanieczyszczeń do Regi oraz budowa miejsc parkingowych przy ulicy Sportowej. Finansowanie tych zadań jest przeniesione na rok 2018.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe