Wigilijny bieg morsów

  • 29.12.2017, 22:11
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Wigilijny bieg morsów
Dnia 24.12.2017 już po raz siódmy nad jeziorem Bukowiec odbyła się cykliczna już impreza „Wigilijny bieg morsów- w poszukiwaniu świątecznego karpia”.

Uczestnicy spotkali się o godz. 9:45 pod Parkiem Wodnym ,,Relax’’ w Świdwinie. Prawie wszyscy byli ubrani w okazjonalne koszulki lub czapeczki Mikołaja. Stamtąd pojechali następnie nad jezioro Bukowiec. Po pamiątkowym zdjęciu rozpoczął się bieg morsów w stronę Świdwina i z powrotem. Pomimo kiepskiej pogody nastroje i humor dopisywały. Uczestnicy po ok. 25 minutach wrócili nad jezioro, gdzie już grała muzyka zachęcająca do dodatkowej rozgrzewki - fitness.

Po kilku minutach przy dźwiękach głośnej muzyki rozpoczęła się oficjalna kąpiel wigilijna morsów. W tym roku prawie 30 osób zdecydowało się na to niewątpliwie ekstremalne przeżycie. Dla wielu osób była to pierwsza lodowata kąpiel w życiu i jak zapewnili nie ostatnia.

Najmłodszy uczestnik kąpieli miał zaledwie 8 lat. Dzielnie razem z tatą wszedł do wody. Po kąpieli na każdego czekała gorąca herbata i pączek. Pływanie w zimnej wodzie powoduje bowiem bardzo duży wysiłek energetyczny i należy uzupełnić kalorie. Wszyscy uczestnicy po złożeniu życzeń z okazji Świąt Bożonarodzeniowych rozjechali się do domów.

Organizatorzy serdecznie dziękują ośrodkowi wypoczynkowemu „Bukowiec” - Pani Renacie Kostrzewskiej za udostępnienie pomieszczenia do przebierania dla uczestników biegu.

Zapraszamy za rok!

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe