Triumf Przyjaciół Walasa I

 • 5.03.2018, 15:49 (aktualizacja 05.03.2018 15:52)
Triumf Przyjaciół Walasa I

03 lutego 2018 roku Hala Widowiskowo - Sportowa przy ul. Jana Pawła II w Świdwinie od rana do wieczora pękała w szwach… Tego dnia Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe Przyjaciele Walasa i Akademia Piłkarska Technik Świdwin pod patronatem Burmistrza Świdwina – Jana Owsiaka zorganizowali V TURNIEJ WALASA w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Turniej ten jest poświęcony pamięci Łukasza Walko. Dla niego piłka nożna była wszystkim. Kiedy Łukasz Walko wspólnie z kolegami zdobył mistrzostwo województwa szkół podstawowych wiedział, że to początek. Później z dużym powodzeniem grał w Spójni Świdwin i Hutniku Szczecin. Z kolegami z Politechniki Szczecińskiej wywalczył Mistrzostwo Polski Szkół Wyższych. Po studiach wrócił do Świdwina i tu dalej uprawiał ukochaną dyscyplinę sportu. Znali go tu prawie wszyscy ze sportowej świdwińskiej społeczności. Miał też wielu oddanych przyjaciół. Kiedy narodził się pomysł założenia szkółki piłkarskiej dla najmłodszych bez namysłu podjął się funkcji trenera. Dzieci, które trenował w Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin go uwielbiały. Czerwcowy wieczór 2013 roku przerwał jego życie. Zmarł tragicznie w wyniku odniesionych ran w wypadku drogowym na krajowej „szóstce” w okolicach Karlina. Miał wtedy 33 lata...

Podczas ostatniego turnieju zagrały dzieci z roczników 2005 skupione w czterech zespołach Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin, Akademii Piłkarskiej Drawsko Pomorskie, Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg, w Mewie Resko i Sparcie Gryfice. Widowisko niesamowite. Emocji było wiele. Mimo tak młodego wieku piłkarzy oglądaliśmy wiele akcji, które zapierały dech w piersiach, a patrząc na poczynania Bambini – trafne jest tylko jedno słowo - poezja....

 1. meczach najmłodszych adeptów piłki nożnej dla Łukasza zagrali dorośli. Siedem zespołów, które zgłosiło swój udział rozegrało 21 meczy w systemie „każdy z każdym”. Czas wszystkich meczy 1 x 10 minut. Strzelono 42 bramki. O to wyniki meczów:

1) Global Szczecin - Spójnia Świdwin 2 : 0

 1. 2) - Przyjaciele Walasa II 2 : 2

3) AP Technik Świdwin - Przyjaciele Walasa I 1 : 2

4) SMAD-KOP Ząbrowo - Spójnia Świdwin 1 : 3

5) Global Szczecin - Przyjaciele Walasa I 0 : 3

6) STS - AP Technik Świdwin 0 : 0

7) SMAD-KOP Ząbrowo - Przyjaciele Walasa II 3 : 0

8) Spójnia Świdwin - Przyjaciele Walasa I 1 : 2

9) Global Szczecin - STS 3 : 0

10) SMAD-KOP Ząbrowo - Przyjaciele Walasa I 0 : 0

 1. 11) Przyjaciele Walasa II - Technik Świdwin 0 : 2

12) Spójnia Świdwin - STS 1 : 0

 1. SMAD-KOP Ząbrowo - AP Technik Świdwin 0 : 0
 1. 14) Walasa I - STS 0 : 0

15) Przyjaciele Walasa II - Global Szczecin 1 : 0

16) SMAD-KOP Ząbrowo - STS 3 : 0

17) AP Technik Świdwin - Global Szczecin 0 : 2

18) Przyjaciele Walasa II - Spójnia Świdwin 1 : 0

19) SMAD-KOP Ząbrowo - Global Szczecin 2 : 0

20) AP Technik Świdwin - Spójnia Świdwin 0 : 2

21) Przyjaciele Walasa I - Przyjaciele Walasa II 2 : 1

Klasyfikacja końcowa:

 1. Przyjaciele Walasa I 14 punktów 9 - 3 (bramki)
 2. SMAD-KOP Ząbrowo 11 punktów 9 - 3
 3. Global Szczecin 9 punktów 7 - 6
 4. Spójnia Świdwin 9 punktów 7 - 6
 5. Przyjaciele Walasa II 7 punktów 5 - 9
 6. Akademia Piłkarska Technik Świdwin 5 punktów 3 - 6
 7. Stowarzyszenie Turystyczno - Sportowe 3 punkty 2 - 9

 

Koronę „KRÓLA STRZELCÓW” wywalczył Karol Włodarczyk z SMAD-KOP Ząbrowo, a najlepszym bramkarzem okazał

się Robert Rozmus również z zespołu SMAD-KOP Ząbrowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zaś Adama Swierczyńskiego z Przyjaciół Walasa I. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali puchary i pamiątkowe medale, które wręczali tata i siostra Łukasza Walko.

W przerwach turniejowej rywalizacji raczono się herbatą, kawą, ciastem oraz kiełbaskami, zupą grochową i pomidorową. Wszystkie mecze sędziowali:Edward Basiejko ze Świdwina i Paweł Białek z Redła. Sporo pracy miał Sławomir Ostapiec – ratownik sprawujący opiekę medyczną gdyż zdarzyły się dwa przypadki złamań, a to małego palca u ręki, a to dużego palca u nogi. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider - Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów, a ton i rytm imprezie nadawał Rafał Polak.
Na koniec imprezę podsumowała Dominika – siostra Łukasza Walko. Piękne słowa o bracie, podziękowania dla Burmistrza Miasta Świdwin, podziękowania dla wielu sponsorów imprezy i podziękowania dla rodziców dzieci z Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin za pomoc w przygotowaniu turnieju. Impreza bardzo pożyteczna i bardzo udana. Łukasz Walko pozostaje w naszej pamięci!

 

Andrzej Schneider

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe