Złożyli ślubowanie po 50 latach

  • 24.06.2018, 11:02
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Złożyli ślubowanie po 50 latach
Kolejny złoty jubileusz małżeński odbył się w sobotę 16 czerwca w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Tym razem 50. rocznicę zawarcia ślubu obchodzili państwo Krystyna i Wiktor Giełżyńscy.

Jubilaci świętowali w gronie najbliższej rodziny. Kierownik USC Małgorzata Kłoczko przypomniała ich życiorysy i poprowadziła ceremonię odnowienia przysięgi małżeńskiej. Burmistrz Jan Owsiak uhonorował ich medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanym przez prezydenta RP. Małżonkowie oraz burmistrz wpisali się do pamiątkowej księgi.

Pan Wiktor urodził się w 1938 roku w miejscowości Winklerowszczyzna, pani Irena pochodzi z Lidy na terenie obecnej Białorusi. Poznali się na początku maja 1967 roku w Czaplinku, gdzie pani Krystyna pracowała jako ekonomistka. Pan Wiktor był żołnierzem zawodowym w jednostce w Mirosławcu w składzie personelu latającego. 25 grudnia 1967 roku zawarli małżeństwo. W roku 1970 przyszła na świat córka, Danuta. Państwo Giełżyńscy doczekali się również wnuka. Ostatecznie swoje życie związali ze Świdwinem. Pani Krystyna pracowała w Kombinacie Rolnym Redło, następnie w spółce w Smardzku, a od 2005 roku przebywa na emeryturze. Pan Wiktor był m.in. inspektorem do spraw bezpieczeństwa lotów w jednostce w Świdwinie. Za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń. Obecnie również jest emerytem.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe