czwartek, 28 marca 2024 19:33
Ważne informacje

Siłacze pokazali, co potrafią

W  dniach 20-21 października w Sosnowcu odbyły się  VII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Klasycznym najbardziej prestiżowej organizacji na Świecie IPF. Znakomicie zaprezentowali się tam zawodnicy Klubu Sportów Siłowych ŚWIT Świdwin.

W kategorii 83 kg weteran II grupa  tytuł Mistrza Polski z wynikiem 142,5 kg zdobył Zbigniew Hodowaniec. Zawodnik ten już po raz 11 zdobył tytuł Mistrza Polski i dodatkowo uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w maju w Japonii.

Tytuł Mistrza Polski zdobył również drugi zawodnik reprezentujący klub ze Świdwina Adrian Lis, który startował w kategorii +125 kg junior do 23 lat. Zawodnik ten ustanowił wynikiem 215 kg nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej, a dodatkowo zajął drugie miejsce w kat. Open juniorów do 23 lat  i uzyskał kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Świata.

Gratulacje dla zawodników za godne reprezentowanie Klubu Sportów Siłowych ŚWIT Świdwin i Miasta Świdwin na zawodach najwyższej krajowej rangi.