piątek, 26 kwietnia 2024 05:57
Ważne informacje

Siłacze na podium

Zawodnicy Klubu Sportów Siłowych "Świt" Świdwin odnotowali kolejne udane występy.

W dniach 23-24.04.2016 roku w Kielcach odbył się Puchar Polski w wyciskaniu klasycznym, w który wzięło udział trzech zawodników "Świtu" Świdwin.

W kategorii juniorów do 20 lat na 5 miejscu uplasował się Adrian Lis startujący w kategorii wagowej 120 kg. Jego wynik to 150 kg.

W kategorii junior do 23 lat wspaniały występ zanotował Michał Kuś, który wycisnął sztangę ważącą 200 kg i zdobył Puchar Polski juniorów do 23 lat.

W kategorii weteran druga grupa (50-59 lat) drugie miejsce zajął Zbigniew Hodowaniec z wynikiem 127,5 kg.

Wszystkie kategorie juniorskie i weteranów odbywały się w kategorii open.

W miesiącu kwietniu zawodnicy Klubu Świt Świdwin startowali również w Dziwnowie gdzie 3 miejsce w kategorii open weteranów zajął Zbigniew Hodowaniec, a w jubileuszowych X Mistrzostwach Kołobrzegu Trzecie miejsce w kategorii wagowej +97 kg zajął Michał Kuś zapewniając sobie w kategorii junior do 23 lat drugie miejsce.

Następne starty to Liga wyciskania w Łodzi i XX Mistrzostwa Pruszkowa, a docelowo 4-5 czerwca Mistrzostwa Polski w Chorzowie.