Miasto pozyskuje dotacje

  • 7.11.2016, 13:06
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
 Miasto pozyskuje dotacje
Sukcesem zakończyły się starania miasta Świdwin o pieniądze ze źródeł  zewnętrznych. Dzięki nim w najbliższym czasie zostanie zrealizowanych kilka ważnych zadań.

Jeszcze w 2016 roku zostanie zakupiony samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziewięcioosobowe auto z miejscem na wózek inwalidzki będzie przekazane dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Kwota dofinansowania z PFRON wynosi 70 tysięcy złotych, miasto dokłada ze swojego budżetu kolejne 55 tysięcy.

 

Znacznie większe wsparcie Świdwin otrzyma na realizację przebudowy sieci kanalizacji deszczowej na ulicach 3 Marca oraz Kościuszki. Ta inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dotacja wyniesie aż 85 procent kosztów kwalifikowanych. Według kosztorysu zadanie ma kosztować 3 miliony 407 tysięcy złotych z czego 2 miliony 896 tys. sfinansuje UE, a pozostałą część – miasto Świdwin. Ostateczna wartość będzie jednak znana po przeprowadzeniu przetargu (zazwyczaj są one niższe od kosztorysowych). 10 listopada br. zostanie podpisana umowa. Przetarg, który wyłoni wykonawcę odbędzie się w grudniu lub styczniu, natomiast inwestycję zaplanowano na 2017 rok. Kanalizacja deszczowa na ulicach 3 Marca i Kościuszki znajduje się obecnie w bardzo złym stanie technicznym. Jej przebudowa pozwoli uporządkować gospodarkę wodami deszczowymi i roztopowymi na terenie miasta oraz zabezpieczyć mieszkańców przed skutkami niekorzystnych zjawisk pogodowych.

 

Również w przyszłym roku zostanie przeprowadzona przebudowa budynku przy ulicy Drawskiej 10, gdzie powstanie sześć mieszkań socjalnych. To kolejny krok władz miasta w kierunku rozwiązania problemu mieszkaniowego. Do tej pory przeprowadzono remont dwóch budynków przy ulicy Kościuszki. Następnie zaadaptowano na ten cel zakupiony od wojska obiekt przy ulicy Gagarina na osiedlu wojskowym. Niedawno natomiast została zakończona budowa od podstaw nowego obiektu mieszkalnego przy ulicy Dobrej. Za każdym razem miasto korzystało z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie inaczej będzie tym razem. Inwestycja na Drawskiej będzie kosztowała 759 tysięcy złotych, BGK zapłaci 304 tysiące, reszta zostanie sfinansowana z budżetu miasta.

 

Chociaż do rozpoczęcia 2017 roku zostały jeszcze niemal dwa miesiące, to już teraz wiadomo, że szacunkowa wartość pozyskanych pieniędzy wyniesie około 3 milionów 725 tysięcy złotych. Miasto nie zamierza na tym poprzestać i nadal będzie się starało o środki  zewnętrzne.

 

Budynek przy ulicy Drawskiej 10 zostanie w przyszłym roku zaadoptowany na mieszkania socjalne. Miasto Świdwin otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alto
alto 3.11.2017, 13:48
np na remont będzie można niedługo zacząć odkładać dzięki indywidualnym kontom mieszkaniowym to jest nowe rządowe rozwiązanie które ma nas zmobilizować o oszczędzania na cele mieszkaniowe - http://ikm.org.pl/

Pozostałe