NIELEGALNY TYTOŃ I ALKOHOL NIE TRAFI NA RYNEK

  • 30.03.2017, 09:45 (aktualizacja 30.03.2017 09:46)
  • KPP Świdwin
NIELEGALNY TYTOŃ I ALKOHOL NIE TRAFI NA RYNEK
W marcu policjanci z Połczyna Zdroju zabezpieczyli 1060 kg tytoniu i krajanki tytoniowej nielegalnego pochodzenia, wysokoprocentowy alkohol bez polskich znaków akcyzy a także broń, amunicję oraz narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli towar o szacowanej wartości ponad 800 tysięcy złotych. Właściciel „lewego towaru” oprócz jego przepadku, pozbawiony jest wolności.


Policjanci z referatu kryminalnego w Połczynie Zdroju ustalili, że w miejscowości Gromik może być przechowywana duża ilość tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Skrupulatna analiza zebranych materiałów pozwoliła policjantom na sprawdzenie swoich podejrzeń. Szybko okazało się, że są one niezwykłe trafne. W trakcie czynności ustalono, iż w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczono łącznie 1060 kg krajanki tytoniowej i tytoniu przechowywanych luzem jak i w workach jutowych. Policjanci ustalają w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego towaru oraz do kogo miał on trafić.

Uszczuplenie podatku akcyzowego, do którego mogło dojść to kwota ponad 800 tysięcy złotych. Do tej sprawy został zatrzymany 23 letni mężczyzna mieszkaniec powiatu świdwińskiego. Dodatkowo u mężczyzny znaleziono ponad 60 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez znaków akcyzy, broń wraz z amunicją oraz substancję psychotropową o wadze 96,550 grama netto i środki odurzające. 

W sprawie wszczęte jest śledztwo. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Białogardzie i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

KPP Świdwin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ona!
Ona! 30.03.2017, 13:28
Głupota ludzka nie zna granic!

Pozostałe