Nielegalne automaty do gier w Sianowie

  • 7.04.2017, 09:23
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalne automaty do gier w Sianowie
Kontrola funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzona w jednym z lokali pod Koszalinem ujawniła 3 nielegalne automaty do gier. Działania przeprowadzono wspólnie z Wydziałem Przestępczości zorganizowanej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. 

4 kwietnia br. w Sianowie pod Koszalinem funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali punkt gier o nazwie VEGAS. W wyniku podjętych czynności zatrzymano 3 nielegalnie działające automaty do gier hazardowych.
Przypominamy, że od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).
Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym). Wykonywanie tego monopolu powierzono jednoosobowej spółce Skarbu Państwa, powoływanej lub wskazywanej w tym celu przez Prezesa Rady Ministrów.
Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji – wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu jak i najemcy prowadzący w nich nielegalne gry na automatach. 
Za nielegalne posiadanie automatów jest też przewidziana odpowiedzialność karno-skarbowa.


Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej 
w Szczecinie

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe