PODSUMOWANIE MAJÓWKI 2017

  • 12.05.2017, 13:31
  • KPP Świdwin
PODSUMOWANIE MAJÓWKI 2017

 


Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to okres pracowity dla świdwińskich mundurowych, jednak można śmiało powiedzieć, że przedłużony weekend należał do bezpiecznych. W ciągu 6 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Policjanci świdwińskiej drogówki obsłużyli 16 kolizji drogowych i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.
Tegoroczny weekend majowy dla niektórych podróżnych rozpoczął się już w piątek 28 kwietnia i trwał do środy 3 maja. Jak wiadomo okres świątecznego wypoczynku zawsze jest czasem wytężonej pracy mundurowych. Aż kilkudziesięciu funkcjonariuszy na terenie powiatu świdwińskiego prowadziło wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend majowy”. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie majówkowych kontroli drogowych wpadło aż 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków odurzających.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zgodnie z kodeksem karnym grozi  kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Świdwin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe