XXVII Kaziuki Wileńskie i X Ogólnopolski Zjazd Kazimierzy

  • 22.01.2019, 18:11 (aktualizacja 22.01.2019, 18:23)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
XXVII Kaziuki Wileńskie i X Ogólnopolski Zjazd Kazimierzy
W dniach 1 - 3.03.2019 po raz XXVII w Świdwińskiej Hali Targowej i wzdłuż ulicy 1 Maja odbędzie się jarmark kresowy,  zwany Kaziukami Wileńskimi, a zakończony mszą świętą w dn. 3.03.2019 r. w kościele MBNP przy ulicy Niedziałkowskiego, odprawianą w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej.

Równocześnie w dniu 1.03.2019 r. już po raz dziesiąty w  ŚTH spotkają się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona,  odnowić zadzierzgnięte znajomości i poszerzyć krąg swych imienników.

Imprezy te odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta – Piotra Felińskiego, a inicjatorem i współorganizatorem jest Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich, przy wydajnej pomocy Świdwińskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie.

Nowo przybyłym kupcom, rzemieślnikom, hobbystom i artystom zostaną udostępnione nieodpłatnie stoiska. Ponieważ liczba miejsce jest ograniczona, liczy się czas zgłoszenia udziału w imprezie. Na prostokącie jezdni (brama kamienna – ul. 1 Maja) organizatorzy nie zapewniają stoisk, wobec tego należy mieć własny stolik. Hala Targowa otwarta jest od godziny 8.00. Czas handlującym i zwiedzającym umilą występy zespołów szkolnych, przedszkolnych i ludowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich chętnych, szukających reklamy i zbytu swego towaru, wymiany doświadczeń , wszelkich ciekawostek i dobrej zabawy.

W ten sposób włączymy się do propagowania polskiej twórczości ludowej i bogatego folkloru wileńskiego oraz zamanifestujemy solidarność z Rodakami, zamieszkującymi Ojcowiznę na Litwie.

Zgłoszenia do udziału w XXVII Kaziukach Wileńskich i X Zjeździe Kazimierzy prosimy nadsyłać listownie, telefonicznie lub faksem pod adres:

Świdwiński Ośrodek Kultury
Ul. Niedziałkowskiego 17
78-300 Świdwin
Tel.(faks) 94365 22-77
Tel. 94365 27-60

Pragnących skorzystać z noclegu odsyłamy do hotelików: „Wiktor” – 94365 14-68, „Relax” – 94365 72-73, „Świdwin” – 604 236 388

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe