Warsztaty fotograficzne z techniki gumy

start 27.07.2019 16:00
koniec 28.07.2019 18:00

Lokalizacja: Świdwin

Świdwiński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w "Warsztatach fotograficznych z techniki gumy" które odbędą się 27-28 lipca 2019
warsztaty skierowane są do wszystkich
ilość miejsc ograniczona, o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń
✔️ 27.07.2019 ⏰ 16:00-20:00
✔️ 28.07.2019 ⏰ 11:00-15:00
Zapisy trwają do 22 lipca ☎️ 512 496 914
Guma – szlachetna technika fotograficzna. Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które mają na celu wykonanie obrazu jedną z najstarszych technik znanych fotografii. Guma chromianowa charakteryzuje się piękną plastyką obrazu, dużym zakresem tonalnym, swobodą w wyborze barwy i nasycenia, możliwością swobodnego ingerowania w obraz. Dobrze wykonane gumy na pozór bliższe są malarstwu niż fotografii. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy będę samodzielnie przygotowywać miksturę, pokryją nią papier, naświetlą, a na koniec wywołają i utrwalą. Technika gumy jest bardzo kapryśna, więc uczestnictwo w warsztatach pozwoli na uchwycenie wielu niuansów praktycznych, którymi podzielę się z uczestnikami. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do miłośników fotografii niekonwencjonalnej, tych z zacięciem artystycznym. Do uczniów i studentów szkół plastycznych. Także do wytrawnych artystów, którzy szukają nowego środka wyrazu.

Jarosław Majewski – multi artysta, rzemieślnik. Kontrabasista sceny awangardowo-jazzowej, fotograf, a obecnie również właściciel stolarni na bydgoskim Londynku. Fotografowaniem zajmuje się od 1993 roku. Jest autorem zdjęć do wielu publikacji i albumów na zamówienie instytucji samorządowych i firm prywatnych. W 1998 roku zainicjował powstanie koła fotograficznego przy Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy i prowadził tam zajęcia z młodzieżą. Pracował jako fotoreporter w Ilustrowanym Kurierze Polskim – 1999/2000, a także w rzeszowskich Super Nowościach- 2000/2001. Później otworzył studio portretowe z nastawieniem na tzw. klientów z ulicy. Był wielokrotnym uczestnikiem Przeglądów Bydgoskiej Fotografii organizowanych przez BWA w Bydgoszczy. Indywidualna wystawa w klubie Mózg w Bydgoszczy. Obecnie nie fotografuje profesjonalnie z uwagi na świadomą rezygnację z techniki cyfrowej. Pasjonuje się dawnymi metodami pozyskiwania pozytywów i technikami szlachetnymi. Praktykuje metodą gumy dwuchromianowej i bromu.
Zapisy: Magdalena Warcholska, tel.512 496 914 – liczba miejsc ograniczona

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.