Miasto pomaga powiatowi w budowie ulic

  • 30.11.2018, 08:41
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Miasto pomaga powiatowi w budowie ulic
Dobiegła końca przebudowa ulicy Wojska Polskiego i Kombatantów Polskich w Świdwinie. Jest to inwestycja powiatu świdwińskiego, ale ma w niej swój udział również gmina miejska Świdwin.

To największe przedsięwzięcie drogowe w historii powiatu świdwińskiego. Na odcinku ponad 3 kilometrów wykonano między innymi kanalizację deszczową, nową nawierzchnię, małe rondo łączące obie ulice,  wysepki kanalizujące ruch i azyle dla pieszych. Przebudowano także istniejące chodniki i pasy zieleni na Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z Drawską do wspomnianego ronda. Wartość inwestycji to ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych, z czego prawie 3 miliony stanowi dotacja unijna udzielona przez województwo zachodniopomorskie, 800 tysięcy to wsparcie w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, a 100 tysięcy do dotacja z gminy Świdwin.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Miasto Świdwin również pomogło w realizacji powiatowej inwestycji. Wiosną i latem przy obu ulicach kosztem ponad 140 tysięcy złotych wykonano oświetlenie. Natomiast 28 listopada na sesji Rady Miasta  została podjęta uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w roku 2018 dla powiatu świdwińskiego, co umożliwi przekazanie 800 tysięcy złotych na realizację tego zadania.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe