Można się zgłaszać na „Kaziuki”

  • 18.01.2018, 17:43 (aktualizacja 18.01.2018 22:02)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Można się zgłaszać na „Kaziuki”
Zapraszamy na XXVI Kaziuki Wileńskie w Świdwinie oraz IX Ogólnopolski Zjazd Kazimierzy, które odbędą się w dniach 2 – 4 marca 2018 r.

Jarmark kresowy zwany Kaziukami Wileńskimi odbędzie się już po raz dwudziesty szósty na Świdwińskiej Hali Targowej a także wzdłuż ulicy 1 Maja. Zakończy się mszą świętą 4 marca 2018 r. w kościele MBNP, odprawianą w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej.

Jednocześnie 2 marca 2018 r. już po raz dziewiąty na Hali Targowej spotkają się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona, odnowić zadzierzgnięte znajomości i poszerzyć krąg swych imienników.

Imprezy te odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta - Jana Owsiaka, a inicjatorem i współorganizatorem jest Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich, przy wydajnej pomocy Świdwińskiego Ośrodka Kultury – Zamek i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie.

Przybyłym kupcom, rzemieślnikom, hobbystom i artystom zostaną udostępnione nieodpłatnie stoiska. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, liczy się czas zgłoszenia udziału w imprezie: na prostokącie jezdni (Brama Kamienna – ul. 1 Maja) organizatorzy nie zapewniają stoisk, wobec tego należy mieć własny stolik. Hala Targowa otwarta jest od godz. 8.00.

Czas handlującym i zwiedzającym umilą występy zespołów szkolnych, przedszkolnych i ludowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich chętnych, szukających reklamy i zbytu swego towaru, wymiany doświadczeń, wszelkich ciekawostek i dobrej zabawy. W ten sposób włączymy się do propagowania polskiej twórczości ludowej i bogatego folkloru wileńskiego oraz zamanifestujemy solidarność z Rodakami, zamieszkującymi Ojcowiznę na Litwie.

Zgłoszenia do udziału w XXVI KAZIUKACH WILEŃSKICH i IX Zjeździe Kazimierzy prosimy nadsyłać listownie, telefonicznie lub faksem pod adres:

Świdwiński Ośrodek Kultury

ul. Niedziałkowskiego 17

78 – 300 Świdwin

tel.(faks) 94365 22 -77

Pragnących skorzystać z noclegu odsyłamy do hotelików :

„ Wiktor” –94365 14 - 68 „ Relax” – 094365 72- 73, „ Świdwin” – 604 236 388

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe