Podwójne Złote Gody

  • 6.02.2018, 20:56
  • Remigiusz Warcholski
Podwójne Złote Gody
Dwie uroczystości Złotych Godów w jednym dniu, to prawdziwa rzadkość. Takie niecodzienne wydarzenie miało miejsce w piątek 2 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tego dnia półwiecze małżeństwa świętowali państwo Agnieszka i Zdzisław Bratuń oraz Danuta i Jan Rzepkowscy.

Małżeństwa świętowały swój jubileusz w gronie najbliższej rodziny. Kierownik USC Małgorzata Kłoczko poprowadziła obydwie ceremonie, podczas których przypomniała historię ich życia i złożyła im życzenia dalszych, szczęśliwych lat. Małżonkowie w symboliczny sposób odnowili przysięgę małżeńską. Do życzeń dołączył się burmistrz Świdwina Jan Owsiak, który wręczył jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawane przez Prezydenta RP oraz upominki. Wpis do pamiątkowej księgi USC pozostanie trwałym śladem tej uroczystości.

Państwo Agnieszka i Zdzisław Bratuń poznali się w Świdwinie w lipcu 1966 roku w Zakładzie Przemysłu Terenowego „Rega”, gdzie oboje pracowali. Pobrali się ponad rok później - 21 października 1967 roku. Mają troje dzieci – córkę Violettę i dwóch synów – Krzysztofa i Arkadiusza. Każdemu z dzieci poświęcili całe swoje dojrzałe życie, ciężko pracowali, żeby dać im wszystko, czego zapragną. Przyszło im się mierzyć z bardzo trudnymi czasami – okresem stanu wojennego, przekształceń lat 90., kiedy jeden z najważniejszych zakładów pracy Świdwina przechodził znaczące zmiany. Najpierw „Rega” została przyłączona do zakładów odzieżowych „Luxpol” w Stargardzie, potem sprzedana niemieckiemu kapitałowi i jako „Regatex” ostatecznie zlikwidowana w 2001 roku. Agnieszka i Zdzisław spędzili w tym zakładzie najpiękniejsze, bo najmłodsze lata. Dziś jako emeryci mogą odpoczywać i cieszyć się rodziną.

Dzieci - Violetta i Arkadiusz wyjechali ze Świdwina i żyją z dala od rodziców. Córka od matury mieszka w Krakowie. Najmłodszy syn po wielu latach pracy w Wielkiej Brytanii wrócił do kraju i od niedawna układa sobie życie w Sławnie. Na miejscu, blisko rodziców pozostaje Krzysztof.

Mniej więcej w tym samym czasie poznała się druga z par świętujących Złote Gody. Pan Jan Rzepkowski w lutym 1966 roku został powołany do służby wojskowej w Świdwinie. Tu trafił do Wojskowej Administracji Koszar, gdzie był malarzem budowlanym. Swoją przyszłą żonę Danutę, która pracowała w pralni wojskowej poznał, gdy jej ojciec zaprosił go do malowania mieszkania. Tak zaczęło się ich trwające do dziś uczucie. Ślub zawarli 28 sierpnia 1967 roku, kiedy pan Jan był jeszcze w wojsku. Do cywila wyszedł w lutym 1968 roku, a w czerwcu tego samego roku urodził się pierwszy syn – Zbigniew. Dwa lata później w październiku 1979 roku państwo Rzepkowscy doczekali się drugiego syna, Edwarda. Dziś Zbigniew mieszka wraz z żoną w Anglii, natomiast Edward w Słonowicach i ma 3 córki oraz 5 synów. Wnuki są ogromną radością dla dziadków.

Pani Danuta w 1987 roku otrzymała Brązowy Medal MON „Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny. Pan Jan w roku 2012 został odznaczony Srebrnym Medalem z Okręgu PZW Koszalin „ Za Zasługi dla Rozwoju Wędkarstwa”. W sierpniu 2017 świętowali 50 lecie małżeństwa w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Świdwinie.

Remigiusz Warcholski

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe