POLICJANT Z KPP ŚWIDWIN PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO MOTOROWEREM

  • 15.03.2018, 10:52 (aktualizacja 15.03.2018 10:53)
  • KPP w Świdwinie
POLICJANT Z KPP ŚWIDWIN PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO MOTOROWEREM
W sobotę około godziny 18:00 funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem w miejscowości Podwilcze. Natychmiast po zatrzymania kierującego powiadomił dyżurnego KPP w Białogardzie, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie potrafił „nadmuchać” w urządzenie pomiarowe. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu we krwi.

W sobotę około godziny 18:00 jeden z funkcjonariuszy świdwińskiej policji jadąc w stronę Białogardu, zauważył kierującego motorowerem, który nie panował nad prowadzonym przez siebie jednośladem.

Kierujący jechał od „jednego krawężnika do drugiego”, nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Stwarzał bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Widząc takie zachowanie kierującego policjant z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, mimo iż był poza służbą natychmiast dokonał zatrzymania tego kierującego. Dzięki prawidłowej postawie funkcjonariusza prawdopodobnie udało się uniknąć groźnego zdarzenia  w ruchu drogowym.

Kierujący motorowerem znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie próbował poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego motorowerem, jednak kierujący nie potrafił „nadmuchać” w urządzenie pomiarowe ani stać o własnych siłach na nogach. Policjanci zmuszeni byli w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa doprowadzić go do PDOZ w Białogardzie w celu wytrzeźwienia.

Każdy obywatel nie tylko funkcjonariusz policji powonień w sytuacji gdy widzi, iż dana osoba kierująca pojazdem może znajdować się w stanie upojenia alkoholowego poinformować o takiej sytuacji dyżurnego policji a w razie możliwości dokonać jego ujęcia obywatelskiego.

Wszystkie zgłoszenia obywatelskie informujące o kierującym, który może znajdować się pod wpływem alkoholu są traktowane priorytetowo przez funkcjonariuszy białogardzkiej policji. Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce kieruje patrol ruchu drogowego w celu sprawdzenia tej informacji, dzięki czemu wielokrotnie udaje się zatrzymać pijanego kierującego i zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom w ruchu drogowym.

 

Wyk A.Sz/KK

KPP w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe