Rajd rowerowy do Chomętowa

  • 18.04.2018, 10:03
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Rajd rowerowy do Chomętowa
W sobotę 14 kwietnia odbyła się wycieczka rowerowo-piesza, czyli 34. Rajd na Raty - II rata - ze Świdwina i Brzeżna do Chomętowa.

Ponad 130 uczestników ze szkół z Brzeżna, Bierzwnicy, SP1, SP2, CPOW i ZSR w Świdwinie wzięło udział w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez Oddział PTTK w Świdwinie. Głównym organizatorem było SKKT przy PSP w Brzeżnie, szczególnie p. Anna Stukan i p. Andrzej Janas, przy ogromnej pomocy sołtysa Chomętowa p. Z. Susmendy, miejscowej radnej p. M. Kędry oraz innych mieszkańców wsi.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także rodziców. Grupa z Brzeżna przeszła trasę pieszo. Pozostałe zespoły dotarły na metę rowerami. Pogoda nie rozpieszczała, ale nie zniechęciła uczestników do wspólnej zabawy na boisku oraz ogrzania się przy przygotowanym przez sołtysa ognisku, gdzie upiekliśmy pyszne kiełbaski. Mogliśmy także skorzystać z kameralnej świetlicy. Jesteśmy bardzo wdzięczni mieszkańcom za okazaną pomoc. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe przypinki, magnesy i słodki batonik. Opiekunowie grup przeprowadzili dla młodzieży rozmaite gry i zabawy na terenie przyległego do świetlicy boiska. Po konkursie krajoznawczym i wykonaniu wspólnej fotografii grupy udały się w drogę powrotną do domu.

Środki na organizację rajdu pozyskano z dotacji Urzędu Miasta Świdwin. /AS/

 

 

Wiosenny rajd do Starego Przybysławia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za Wasz radosny udział w ponad 5-godzinnym rajdzie pieszym ze Świdwina nad jezioro Przybysław, który odbył się w sobotę 7 kwietnia 2018r.

Wycieczkę, w której uczestniczyło 30 osób, zorganizowało Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie. W wyprawie wzięli udział także podopieczni Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdwinie. To była niezapomniana przygoda! Cieszymy się z przyjemnie spędzonego czasu podczas wspólnego spaceru, rozmów i podziwiania przyrody, przygotowania ogniska i pieczenia kiełbasek, grupowych zabaw i indywidualnych konkursów z nagrodami (szukanie skarbów, przeciąganie liny, rzuty do celu, liczenie zajączków czy piłka nożna leśna... ). Mamy nadzieję, ze spodobały się Wam nasze niespodzianki - każdy otrzymał okolicznościową przypinkę, magnes z ciekawym miejscem, napoje, słodki poczęstunek. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne i opiekuńcze p. Monice Wieczorek i p. Marcinowi Radzikowskiemu.

 

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe