Ćwiczenia - Wiosenne Lasy 2018.

  • 18.04.2018, 10:08 (aktualizacja 18.04.2018 10:31)
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
Ćwiczenia - Wiosenne Lasy 2018.
   W dniu 14 kwietnia 2018 roku na obszarze Nadleśnictwa Świdwin w poblizu miejscowości Cieszeniewo, przeprowadzone zostały Ćwiczenia Taktyczno – Bojowe pod kryptonimem „Wiosenne Lasy 2018”.

Do akcji gaszenia pozorowanego pożaru w lesie przystąpiło łącznie około 100 strażaków i druhów OSP. W ćwiczeniach zaangażowani byli także przedstawiciele i pracownicy nadleśnictwa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przebieg ćwiczeń: w gminie Świdwin w leśnictwie Sława, w oddziale lasu 431 doszło do zapalenia się ciągnika transportującego drewno. W wyniku zdarzenia pożar szybko rozprzestrzenił się na kompleks leśny i objął swym zasięgiem znaczną powierzchnię oraz zagraża budynkowi mieszkalnemu. O zaistniałym pożarze SK KP w Świdwinie zostaje poinformowane przez PAD Nadleśnictwa Świdwin.

W ćwiczeniach udział wzięli: JRG Świdwin, Nadleśnictwo Świdwin, OSP Sławoborze, OSP Rokosowo, OSP Rąbino, OSP Biała Góra, OSP Lekowo, OSP Połczyn-Zdrój, OPS Brzeżno, OSP Bierzwnica, OSP Zajączkówko, OSP Oparzno, OSP Rzepczyno, OSP Słonowice, WSP Świdwin, ZRM oraz Policja.


Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Piotr Krasiński

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe