Małżeństwo farmaceutów dołączyło do zasłużonych

  • 26.04.2018, 21:15
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Małżeństwo farmaceutów dołączyło do zasłużonych
Grono „Zasłużonych dla miasta Świdwin” powiększyło się o kolejne dwie osoby – państwa Zofię i Zdzisława Wolfów. Rada Miasta przyznała im ten tytuł na marcowej sesji, natomiast na kolejnej, 25 kwietnia, dokonano uroczystego wręczenia.

Państwo Zofia i Zdzisław Wolf są magistrami farmacji. W Świdwinie mieszkają od ponad 46 lat. Pani Zofia w 1971 roku otrzymała koncesję i została kierownikiem apteki przy ulicy 1 Maja 6. Po przemianach ustrojowych małżeństwo wykupiło lokal, który jest siedzibą apteki. Od tej pory państwo Wolfowie prowadzą ją na własny rachunek pod szyldem „Nad Regą”.

Realia nie zawsze były sprzyjające, ale nie przeszkodziło im to w wypracowaniu ustabilizowanej pozycji w branży. Apteka nie tylko sprzedawała, ale przez pewien czas, jako jedyna, sporządzała leki według wskazań lekarza, za co wdzięczni byli pacjenci z miasta i z okolicy. Państwo Wolfowie umożliwiali młodym adeptom zawodu farmaceuty odbywanie praktyki i stażu, zatrudniali również farmaceutów i pracowników obsługi.

W uznaniu wieloletniej pracy, która niewątpliwie przyczyniła się do poprawy zdrowia mieszkańców Świdwina Rada Miasta przyznała im tytuł „Zasłużonego dla miasta Świdwin”. Podczas kwietniowej sesji odebrali go z rąk przewodniczącego Henryka Klamana, wiceprzewodniczących – Mirosławy Lemańczyk i Stanisława Cieślińskiego oraz burmistrza Jana Owsiaka.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe