STRACILI PRAWO JAZDY ZA SZYBKĄ JAZDĘ W TERENIE ZABUDOWANYM

  • 22.05.2018, 15:46
  • KPP w Świdwinie
STRACILI PRAWO JAZDY ZA SZYBKĄ JAZDĘ W TERENIE ZABUDOWANYM
Kolejni kierowcy zatrzymani przez świdwińskich policjantów, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane trzem mężczyznom w wieku 26, 33 i 50 lat oraz kobiecie w wieku 30 lat. Jeden z kierowców pędził samochodem przez jedną z miejscowości powiatu świdwińskiego z prędkością 109 km/h, na odcinku gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości na drogach, świdwińscy policjanci ujawnili kolejne przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Bolkowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30- letnią kobietę. Kobieta nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechała w terenie zabudowanym 109 km/h i utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również 26-letniego mieszkańca Poznania, który przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 108 km/h. Skutkiem poruszania się o 58 km/h za szybko było odebranie mu przez funkcjonariuszy prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych.
Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

KPP w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe