POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ

  • 24.05.2018, 08:43 (aktualizacja 28.05.2018 21:05)
  • KPP w Świdwinie
POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ
Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego ze Świdwina zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Połczyn Zdrój. Mężczyzna, pomimo dawanych mu przez policjantów wyraźnych sygnałów do zatrzymania nie reagował i podjął próbę ucieczki samochodem a następnie pieszo. Został jednak zatrzymany na terenie Borkowa. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało 0,57 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze ze Świdwina zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Połczyn Zdrój, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 20 maja br. przed godziną dwudziestą, policjanci ze Świdwina patrolując miejscowość Borkowo zauważyli pojazd marki Audi, który na ich widok znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca Audi dalej uciekał a następnie zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po pościgu mężczyznę zatrzymano.
Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Połczyn Zdrój. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 0,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedział już przed sądem.
Wobec mężczyzny w trybie przyśpieszonym zapadł wyrok. Sąd ukarał mężczyznę 3-letnim zakazem kierowania pojazdami, sześcioma miesiącami ograniczenia wolności i karą grzywny w kwocie 5000 zł.

KPP w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe