DRAGER DRUG TEST 5000 W PREZENCIE DLA ŚWIDWIŃSKICH POLICJANTÓW

  • 23.05.2018, 08:44
  • KPP w Świdwinie
DRAGER DRUG TEST 5000 W PREZENCIE DLA ŚWIDWIŃSKICH POLICJANTÓW
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Świdwin odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu pomiarowego w postaci PRZENOŚNEGO ANALIZATORA DRAGER DRUG TEST 5000. Zakup analizatora w całości sfinansował Urząd Miasta w Świdwinie.


W przekazaniu nowego sprzętu uczestniczyli: burmistrz Świdwina Jan Owsiak, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Klaman, kierownik Wydziału Oświaty Zdrowia Kultury i Sportu Bogdan Wachowiak, Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie insp. Piotr Krakowski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie kom. Robert Brzozowski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Jacek Czyżewski.

Analizator Drager Drug Test 5000, służy do wstępnego badania kierowców na zawartość w organizmie środków odurzających – narkotyków w postaci amfetaminy, opiatów, kokainy i jej pochodnych, benzodiazepiny i kanabinoidów i ich pochodnych. Pobrana próbka śliny wędruje do analizatora i już po kilku minutach można odczytać wynik. Jeżeli pomiar wykonany przez urządzenie jest dodatni, wtedy od kierowcy pobierana jest krew, którą bada potem specjalistyczne laboratorium.
Przed Drug Test 5000 nie ukryje się nic, gdyż analizator dokładnie rozpozna nawet najmniejsze dawki zażywanych narkotyków. Nie ma znaczenia, czy jest to tylko kilka pociągnięć "skręta", czy twardy narkotyk.
Pamiętajmy, że jadąc po narkotykach kierowca ryzykuje surowe kary: wysoką grzywnę, pozbawienie wolności do 2 lat oraz utratę prawa jazdy nawet na 15 lat. Jeżeli pod wpływem narkotyków spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Za samo posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.
"NOWA BROŃ" w walce z kierującymi pod wpływem narkotyków jest dobrze działającym orężem w walce o bezpieczeństwo na drogach.

Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu świdwińskiego. Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Inspektor Piotr Krakowski dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządu lokalnego w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

KPP w Świdwinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe