Dodatkowa pomoc dla seniorów

  • 30.05.2018, 08:25
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Dodatkowa pomoc dla seniorów
Świdwin uzyskał dotację celową w ramach programu „Opieka 75+”. Pozwoli to na poszerzyć pomoc dla seniorów z terenu miasta w roku 2018.

28 maja w Koszalinie wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i burmistrz Świdwina Jan Owsiak podpisali umowę na dofinansowanie z budżetu państwa w ramach programu Opieka 75+. Zakłada ona przekazanie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie świadczenia usług opiekuńczych w tym specjalistycznych w miejscu zamieszkania, czyli na zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Gmina udzieli takiej pomocy osobom samotnym powyżej 75 roku życia, spełniającym określone kryteria.

Dotacja wojewody wynosi 40 tysięcy złotych, gmina ze swojego budżetu dokłada drugie tyle. Program trwa do końca roku 2018, a jego realizacją zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe