„Dni Świdwina” pełne atrakcji

  • 6.06.2018, 15:31 (aktualizacja 06.06.2018 15:33)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
„Dni Świdwina” pełne atrakcji
Pierwszy weekend czerwca jak co roku upłynął w Świdwinie na dobrej zabawie. Tegoroczne „Dni Świdwina” były wypełnione licznymi atrakcjami, które przyciągnęły wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W sobotę 2 czerwca od rana trwały imprezy sportowe: turniej piłkarski dzieci i młodzieży „Warto mieć pasję”, mecz piłki siatkowej „Miasto – Wojsko”, turniej piłki nożnej służb mundurowych oraz turniej par brydża sportowego w zamku. Na podzamczu odbyły się zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Tam również zostały ustawione stoiska handlowe i gastronomiczne. Nie zabrakło także stoiska Urzędu Miasta Świdwin, gdzie każdy mógł otrzymać gadżety promujące miasto. Ogromną popularnością cieszyły się przejażdżki ciuchcią.

Muzyczna część imprezy rozpoczęła się w godzinach popołudniowych. Najpierw na scenie zaprezentowali się miejscowi wokaliści i tancerze, później przyszła pora na gwiazdy. Najpierw w przebojowym repertuarze wystąpiła grupa Loka. Następnie zagrał zespół Cree z Sebastianem Riedlem na czele, który wykonał zarówno własne utwory, jak i nieśmiertelne przeboje zespołu Dżem, śpiewane niegdyś przez ojca lidera Cree – Ryszarda Riedla. Sobota zakończyła się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

W niedzielę 3 czerwca Świdwinem zawładnęli biegacze, którzy stawili się na starcie biegu „Dycha nad Regą”. Impreza organizowana ku pamięci nieżyjącego świdwińskiego ultramaratończyka Wojciecha Pismenki odbyła się po raz piąty i zgromadziła 145 zawodników. Specjalnym gościem była Małgorzata Hołub – Kowalik, reprezentantka Polski w lekkiej atletyce, medalistka mistrzostw Polski oraz Europy i świata w biegu sztafetowym 4 razy 400 metrów. Pomimo ogromnego upału wszyscy bezpiecznie ukończyli bieg, a zgromadzona na trasie publiczność dopingowała swoich faworytów.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe