Piknik w liceum 2018

  • 24.06.2018, 10:17 (aktualizacja 24.06.2018 10:20)
  • Remigiusz Warcholski
Piknik w liceum 2018 https://powiatswidwinski.pl/index.php/pl/2-uncategorised/705-piknik-w-liceum

 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Piątego czerwca br. nikt nie przeszedł obojętnie obok świdwińskiego liceum. Piknik w LO jest już tradycją. Co roku mamy okazję zaprezentować szkołę z jak najlepszej strony, w szczególności gimnazjalistom, na których obecność zawsze możemy liczyć. Młodzież oglądała nowocześnie wyposażone pracownie i zapoznała się z ofertą edukacyjną. Potencjalni przyszli uczniowie będą mogli od września rozpocząć naukę w licealnych klasach o różnych profilach: biologiczno-medycznym, matematyczno – językowym oraz humanistycznym, a także w szkole branżowej I stopnia.

Impreza była również okazją do podsumowania Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia, który w tym roku odbywała się pod hasłem Zdrowie nie tylko w mowie. Uczniowie klas pierwszych stanęli ze sobą w szranki w czterech konkurencjach: teście wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz europejskiego kodeksu walki z rakiem, konkursie plastycznym i konkursie na hasło propagujące zdrowy styl życia, opracowaniu gazetki promującej zdrowy styl życia, przygotowaniu stoiska ze zdrową żywnością. Goście częstowali się przygotowanymi zdrowymi przekąskami, a wszyscy dbający o zdrowy styl życia mogli ponadto skorzystać z porad dietetyczki. Zainteresowaniem smakoszy cieszyły się stoiska ze specjałami kuchni francuskiej i amerykańskiej. Czas umilały też artystyczne występy utalentowanych licealistów. Wszystkie zmysły zostały pobudzone, uszy nie mogły nacieszyć się energiczną muzyką. Uczennice klas 2a i 1a, pokazem tańca zachęcały wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas pikniku, pod czujnym okiem ratowników WOPR-u, można było przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. A doradcy kosmetyczni udzielali porad, np. jak wykonać odpowiedni makijaż szkolny, czy prawidłowo pielęgnować dłonie.
Naszą imprezę odwiedzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdwinie - Starosta Pan Mirosław Majka, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Danuta Malitowska oraz przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji, Banku Spółdzielczego w Świdwinie, a także Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w Rodzinie i doradca zawodowy.
Nagrody dla uczniów biorących udział w Tygodniu Promocji Zdrowego Stylu Życia ufundowali: Starostwo Powiatowe w Świdwinie i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Świdwinie. Koordynatorką przedsięwzięcia była Pani Dorota Chojnacka, pedagog szkolny. Podczas pikniku panowała fantastyczna atmosfera, każdy znalazł coś dla siebie.
Z niecierpliwością czekamy na następną edycję.
Uczniowie klasy 2C

Remigiusz Warcholski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe