Obserwowali skrzydlatych mieszkańców parku

  • 24.06.2018, 10:53
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Obserwowali skrzydlatych mieszkańców parku
Trwają przygotowania do największej tegorocznej inwestycji Świdwina – rewitalizacji parku miejskiego. Jednym z niezbędnych warunków do jej przeprowadzenia jest uzyskanie opinii ornitologicznej. W tym celu oględzin parku dokonał ekspert przyrodniczy Krzysztof Paszkowski z małżonką Marią Danutą Paszkowską.

Ich obserwacje mają na celu wydanie opinii ornitologicznej przed planowanym rozpoczęciem prac. Chodzi o to, by ocenić liczebność i stan ptasiej populacji i zwrócić uwagę na miejsca gniazdowania poszczególnych gatunków. Nie sposób, rzecz jasna, zobaczyć każdego ptaka, ale ornitolodzy mają na to swoje sposoby. – Zaczynamy pracę wcześnie, około piątej rano, później prowadzimy obserwacje około południa, a następnie wieczorem - mówi Krzysztof Paszkowski. – W różnych godzinach można znaleźć różne gatunki. Często wystarczy posłuchać ich śpiewu, aby je rozpoznać.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Obecnie w świdwińskim parku występuje około 15 gatunków ptaków, ale jest to bardzo zmienna liczba. Część gatunków zakończyła już lęgi i przeniosła się w inne miejsca.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe