Złożyli ślubowanie po 50 latach

  • 24.06.2018, 11:02
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Złożyli ślubowanie po 50 latach
Kolejny złoty jubileusz małżeński odbył się w sobotę 16 czerwca w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Tym razem 50. rocznicę zawarcia ślubu obchodzili państwo Krystyna i Wiktor Giełżyńscy.

Jubilaci świętowali w gronie najbliższej rodziny. Kierownik USC Małgorzata Kłoczko przypomniała ich życiorysy i poprowadziła ceremonię odnowienia przysięgi małżeńskiej. Burmistrz Jan Owsiak uhonorował ich medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanym przez prezydenta RP. Małżonkowie oraz burmistrz wpisali się do pamiątkowej księgi.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Pan Wiktor urodził się w 1938 roku w miejscowości Winklerowszczyzna, pani Irena pochodzi z Lidy na terenie obecnej Białorusi. Poznali się na początku maja 1967 roku w Czaplinku, gdzie pani Krystyna pracowała jako ekonomistka. Pan Wiktor był żołnierzem zawodowym w jednostce w Mirosławcu w składzie personelu latającego. 25 grudnia 1967 roku zawarli małżeństwo. W roku 1970 przyszła na świat córka, Danuta. Państwo Giełżyńscy doczekali się również wnuka. Ostatecznie swoje życie związali ze Świdwinem. Pani Krystyna pracowała w Kombinacie Rolnym Redło, następnie w spółce w Smardzku, a od 2005 roku przebywa na emeryturze. Pan Wiktor był m.in. inspektorem do spraw bezpieczeństwa lotów w jednostce w Świdwinie. Za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń. Obecnie również jest emerytem.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe