Zatańczyli na medal

  • 24.06.2018, 11:10
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Zatańczyli na medal
Trzy formacje taneczne z Klubu Tańca i Fitness Omen zakwalifikowały się do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018, a jedna z nich zdobyła „Srebrny Aplauz”. Jest to ogromny sukces młodych tancerzy i największe życiowe osiągnięcie instruktorki zespołu, Iwony Kruk.

Festiwal w Koninie od lat cieszy się ogromną renomą. Występują tam najlepsi młodzi artyści z Polski i z Europy. Już samo zakwalifikowanie się jest nie lada wyróżnieniem. – Wysłaliśmy nagrania naszych układów tanecznych na nośnikach elektronicznych i okazało się, że znaleźliśmy się w gronie uczestników festiwalu w Koninie – mówi Iwona Kruk. – Chcieliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony, ale nie liczyliśmy nawet na nic więcej, bo konkurencja tam jest ogromna.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

W dniach 6 – 10 czerwca Do Konina pojechały trzy formacje taneczne:

- kategoria disco dance do 12 lat „Yabba dabba doo” OMEN Świdwin

- kategoria inscenizacja taneczna do 12 lat ,,O poranku” OMEN CK Połczyn-Zdrój

- kategoria inscenizacja taneczna do lat 16 ,,Kraina Lodu” OMEN Świdwin

Nieoczekiwanie dla dzieci i instruktorki formacja disco dance pokonywała kolejne szczeble eliminacji i dotarła do koncertu galowego prowadzonego przez Tomasza Kamela. Wystąpiła z układem „Yabba dabba doo”, który niejednokrotnie był prezentowany podczas imprez w Świdwinie. Było to ogromne przeżycie dla młodych tancerzy. Po raz pierwszy dzieci uczestniczyły w tak dużym przedsięwzięciu na wielkiej scenie przed kamerami. W festiwalu wzięło udział 2500 uczestników. W okresie wakacyjnym koncert będzie zaprezentowany przez telewizję a już teraz występ świdwińskich tancerzy można go obejrzeć na you tube.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH TANCERZY, którzy pięknie reprezentowali nasze miasto na wielkiej scenie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli finansowo w organizacji wyjazdu:

- Burmistrz miasta Świdwin Pan Jan Owsiak

- Zakład Mechanizmów Napędowych Świdwin Pani Gabriela Szydłowska, Pan Roman Tański

- Bis-Pak Świdwin Państwo Barbara i Piotr Kupikowscy

- Pani Anna Popowa i Pan Tomasz Michna

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe