Miło spędzili czas łowiąc ryby

  • 24.06.2018, 11:19
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Miło spędzili czas łowiąc ryby
W dniu 10 czerwca 2018 r. na Zalewie Sidłowo odbyły się II Ogólnopolskie Towarzyskie Zawody Spławikowe dla Dzieci Niepełnosprawnych organizowane przez adeptów Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej w ramach „Ryboterapii”.

Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka, Burmistrz Miasta Świdwina Pan Jan Owsiak, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek, Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki. Patronat medialny po raz kolejny zapewniła nam Redakcja Wiadomości Wędkarskich w osobie Józefa Wróblewskiego oraz „Wędkarze Bez Barier” w osobie Norberta Stolarczyka. Są to już trzecie tego typu zawody organizowane przez adeptów szkółki, ale drugie jako ogólnopolskie. Ubiegłoroczna edycja i efekt zawodów skłonił nas do pewnego ryzyka - postanowiliśmy zwiększyć ilość zawodników z 20 na 25 licząc jednocześnie, że i tym razem nie zawiodą nas nasi sponsorzy a jednocześnie damy szansę kolejnym 5 dzieciom możliwość wzięcia udziału w tego typu zawodach.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Nasze zawody zaplanowaliśmy w tym dniu na godz. 9.00 tak, aby wszyscy zawodnicy zdążyli dojechać na czas. Po przywitaniu zawodników i przybyłych gości przystąpiliśmy do losowania stanowisk i przydzieleniu dla każdego zawodnika doświadczonego opiekuna. W rolę opiekunów wcielili się oczywiście adepci szkółki jak i zaprzyjaźnieni koledzy z kół wędkarskich. Tradycyjnie za numerki do losowania służyły lizaki, na których były wypisane numery stanowiska. W międzyczasie adepci przygotowywali dla wszystkich zawodników zanęty, które to po raz trzeci ufundowała firma PROFESS - FISHING Pana Mariusza Tuledy, za które ogromnie dziękujemy. O godz. 10.30 rozległ się sygnał do rozpoczęcia zawodów, które trwały przez dwie godziny. Pogoda nam sprzyjała aż nadto. Wysoka temperatura i palące słońce dało się we znaki chyba wszystkim. Na szczęście rybom to nie bardzo przeszkadzało i co chwila można było zauważyć jak kolejne rybki trafiały do siatek ku zadowoleniu wszystkich zawodników. Trafiła się również perełka w postaci pięknej płoci którą złowił Jan Ziemba podopieczny z Domu Dziecka w Łobzie. Miara wskazała 36 cm. Była to największa ryba podczas zawodów. Niestety, płoć i pozostałe ryby nie dały Jankowi miejsca na podium. Po zważeniu ryb wszystkim zawodnikom a wspomnę, że wszyscy złowili rybki musieliśmy wyłonić trzech zwycięzców, choć dla nas wszyscy zostali zwycięzcami. W czasie, gdy były podliczane punkty i przygotowywane dyplomy wszyscy mogli odpocząć w cieniu namiotu, który to użyczyła nam po raz drugi firma DAJAR z Koszalina korzystając z dań, które przygotowała nasza ,,pięciogwiazdkowa kuchnia”.

Po niewielkim odpoczynku i posiłku mogliśmy w końcu ogłosić wyniki zawodów.
Miejsce pierwsze z wynikiem 1705 pkt. zajął Kacper Rakoczy pod opieką adepta Jakuba Klimczaka. Wspomnę tylko, że Kacper łowi z Kubą w duecie po raz trzeci i w ubiegłym roku również zajęli miejsce pierwsze. Na miejscu drugim z wynikiem 1560 pkt. po raz pierwszy startująca w tych zawodach znalazła się Aneta Kutera pod opieką kol. Michała Terefenko. Na miejscu trzecim z wynikiem 1335 pkt. uplasował się Wiktor Mojsym, którego opiekunem był kol. Mariusz Grabarczyk. Chłopaki w tym duecie również w roku ubiegłym zajęli miejsce trzecie. W większości zawodników, którzy brali wcześniej udział w naszych zawodach prosi o tych samych opiekunów. Podczas tych dwóch godzin wędkowania taki duet bardzo się zaprzyjaźnia, potrafi wspaniale współpracować ze sobą i poznaje się nawzajem. Jest to niesamowita integracja, którą doświadczy jedynie osoba tam będąca.

Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas, aby nagrodzić naszych zawodników. Medale ufundowane przez Radę ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW w Warszawie wręczał Członek Prezydium ZG w Warszawie Pan Grzegorz Rogalewicz. Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Świdwina Pana Jana Owsiaka wręczał Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek a dyplomy SUPER ZAWODNIKA ufundowane przez adeptów szkółki wręczał Radny Powiatu oraz Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego Pan Andrzej Gradus. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał torbę z drobnymi gadżetami ufundowanymi przez firmę GARMIN i DRAGON oraz słodkości ufundowane przez firmę DEKO z Koszalina.

Nagrodzeni dyplomami SUPER OPIEKUNA oraz pucharami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Świdwińskiego Pana Mirosława Majkę zostali również dzielni i wspaniali opiekunowie. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Sławoborze Pana Marcina Książka mogliśmy na sam koniec zrobić wszystkim zawodnikom jeszcze jedną niespodziankę. W specjalnie przygotowanym do tego celu akwarium umieściliśmy zakupione karpie - podusie, które to każdy z zawodników musiał sam złowić. Był to chyba najlepszy prezent i pamiątka tych zawodów. Reakcja dzieci była niesamowita. Nam z kolei właśnie o to chodziło, aby te rybki przypominały wszystkim o naszym spotkaniu jako RYBOTERAPIA.
Dziękujemy serdecznie za przybycie i poświęcenie swojego wolnego czasu tak bardzo brakującego nam wszystkim w dzisiejszych czasach oraz za rozmowy z nami: Staroście Powiatu Świdwińskiego Panu Mirosławowi Majce, Wójtowi Gminy Sławoborze Panu Marcinowi Książek, Radnemu Powiatu Łobeskiego Panu Andrzejowi Gradusowi, Członkowi Prezydium Zarządu Głównego w Warszawie Panu Grzegorzowi Rogalewiczowi.
Strażakom z OSP Rokosowo i Powalic za zabezpieczenie terenu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Obsłudze naszej ,,pięciogwiazdkowej kuchni” w obsadzie: Danuta Jawilak, Iwona Budyńczuk, Dorota Klimczak, Danuta Rzepkowska, Marcin Warcholski, Paweł Budyńczuk, Dominik Jawilak. Byliście wspaniali. Przygotowane przez Was posiłki smakowały rewelacyjnie. Swój wkład w organizację tych zawodów wnieśli:
• Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka
• Burmistrz Miasta Świdwina Pan Jan Owsiak
• Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki
• Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek
• Rada ds. Młodzieży Zarządu Głównego w Warszawie
• Joanna Nowicka
• Intermarche Świdwin Pan Krzysztof Prochera
• Dajar Pan Jarosław Romański
• Piekarnia-Cukiernia GS Łobez Pan Piotr Sładkiewicz
• Krystyna Warcholska
• Hurtownia ,,DEKO” Ireneusz Roś, Dariusz Dziadura
• Firma Handlowa ,,GRZEŚ” Grzegorz Leszcz
• PH ,,TORKAN’’ S.C. Piwosz i Janiszewski
• GARMIN
• Profess-fishing Pan Mariusz Tuleda
• Nadleśnictwo Świdwin
• PBS Świdwin
• Zawodnicy biorący udział w III Charytatywnych Zawodach Spławikowych JUNIOR-SENIOROWI
Szczególne podziękowania dla Marka Dubil za zaangażowanie się w nasze zawody po mimo swej nieobecności.
Rodzicom dzieci niepełnosprawnych za pyszne ciasta.
Panu Wiesławowi Wieczorkowi za zgodę na publikację zdjęć które wykonał.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim kolegom z sąsiednich Kół za pomoc w przygotowaniu tych zawodów oraz wszystkim tym, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do organizacji a nie zostali wymienieni nieświadomie.
Do zobaczenia za rok!!!

 

Opiekun szkółki

Piotr Klimczak

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe